Magiczne Peru - 17 dni. Grupy 8 -16 osób. - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Ziemie Peru są niewyczerpanym źródłem piękna i blasku, który oślepia swoją uroczą scenerią. W kraju tym odkryjemy naturalną magię pośród jego kolonialnych budynków, obsewwując narowdowe tanće ludowe. Nie można przeoczyć, także tradycyjnej peruwiańskiej kuchni z wyśmienitym ceviche, pszczelim mleczkiem, oraz innymi aromatycznymi daniami, podbijającymi podniebienia Naszych gości. Te wszystkie doświadczenia zaoferuje Nam Magiczne Peru. Przewodnik i prywatny transport na całej trasie.

 

Magiczne Peru - 17 dni. Terminy: 4 sierpień, 16 sierpień, 31 sierpień, 14 wrzesień

Dzień 1: Wyjazd z miejsca pobytu do Limy.

Lot z miejsca pobytu do Limy. Na lotnisku czekać będzie na Nas ekipa przywitalna. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przyjazdu, zwiedzanie nowoczesnej Limy, między innymi: Park Kennedego, Calle de la Pizza, (możliwość posiłku na trasie).

Dzień 2: Lima- City Tour – Paracas

Śniadanie w hotelu. Dziś zwiedzimy Limę - stolicę kraju. Poznamy Limę kolonialną (UNESCO) i Limę nowoczesną, zobaczymy: plac San Martin, Plaza Mayor (plac główny), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarry, katakumby San Francisco, park de la Muralla, a następnie wyruszymy na południe kraju do miasta Paracas (autostrada Panameryka). Zatrzymamy się na lunch na plaży: zjemy typowe danie (wegetariańskie lub mięsne). Na drodze do Paracas istnieje możliwość zakupienia na rynku owoców i napojów. Przyjazd do hotelu w Paracas. Czas wolny na odpoczynek lub spacer po miejscowości.

Dzień 3: Paracas –Wyspy Ballestas – Nazca

Po śniadaniu zwiedzimy wyspy Ballestas (łodzią). Po drodze miniemy zatokę, zobaczymy port San Martín, zbocza piaszczystych stoków, tajemniczy kandelabr (stojący świecznik) oraz lwy i ptaki morskie w ich naturalnym środowisku, jednym z najpiękniejszych krajobrazów peruwiańskiego wybrzeża. W południe będziemy kontynuować naszą wycieczkę aż do miasta Nazca. Po drodze będziemy mieli możliwość odwiedzenia winiarni i oazy Huacachina.

Przelot awionetką nad liniami na płaskowyżu Nazca (lista UNESCO), w przypadku braku czasu lot odbędzie się dnia następnego.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 200 km.

Dzień 4: Nazca- Arequpa

Po locie nad liniami Nazca (w przypadku, gdy lot nie odbył się dnia poprzedniego) opuszczamy miasto. Linie Nazca igeoglify (rysunki, figury lub wzory na ziemi sporych rozmiarów) znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najbardziej reprezentatywne są rysunki zwierząt: ptaki 25 i 275 metrów długości (kondory, czapla, żuraw, pelikan, mewa, papuga, inne), małpa, pająk, ślimak, wieloryb (27 metrów), pies z długimi nogami i ogonem, dwie lamy, itp. W kategorii gadów można zobaczyć iguanę, węża oraz jaszczurkę, którą trochę ucięto w celu budowy Panamerykańskiej autostrady. Wiele rysunków tworzy spirale. Po locie będziemy kontynuować naszą drogę w kierunku miasta Arequipa. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu.

Uwaga: Wskazane jest, aby zjeść śniadanie po locie. W przypadku złych warunków atmosferycznych może się zdarzyć, że loty zostaną odwołane.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 543 km

Dzień 5: Arequipa - City Tour.

Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona jest na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza i jest drugim największym miastem w Peru, po Limie. Miasto otaczają 2 góry i wulkan: Pichu Pichu ,Chachani i wulkan Misti. Nazwa miasta pochodzi z języka Keczua, Arequipa - Ari = Tu i Quepay = Pozostać (tu pozostań). Miasto zostało założone w 1540, pokazuje ono fascynującą kolonialną przeszłość, główne budynki są zbudowane z białej skały (tzw. Sillar) pochodzenia wulkanicznego. Zabytkowe centrum Arequipy, nazywane także "Białym miastem", zostało uznane za Światowe Dziedzictwo UNESCO w 2000 roku.

Dziś odbędziemy wycieczkę po mieście i zwiedzimy: katedrę, labirynt klasztoru Świętej Katarzyny, muzeum archeologiczne, kościół de la Compania i krużganki, Casona Tristán del Pozo, plac San Francisco i plac główny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 6: Arequipa - czas wolny.

Arequipa uważana jest za najpiękniejsze miasto w Peru. Warto udać się na spacer i odwiedzić niektóre miejsca, w których zobaczymy: Mumie Juanite (La momia Juanita), El Molino de Sabandia (8 km od miasta),  La Mansión del Fundador itp.

Opcjonalne wycieczki: Salinas (solnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze), Toro Muerto (zbiór starożytnych petroglifów w peruwiańskiej pustyni znajdującej się na wybrzeżu), rafting itd.

Dzień 7: Arequipa - Chivay. Autobus turystyczny.

Wcześnie rano, wyruszymy w niesamowitą podróż (ok. 4 godz.) naszym autobusem turystycznym w kierunku kanionu Colca, najgłębszego na świecie (3400 m). Po drodze miniemy, Pampa Cañahuas, Narodowy Rezerwat Aguada Blanca, siedlisko wikunii i alpaki. Najwyższy punkt drogi wynosi 4900 m. Po drodze zobaczymy również prekolumbijskie tarasy, nadal uprawiane przez rodzimych mieszkańców Collaguas. Colca jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych. Nocleg w hotelu w miasteczku Chivay.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Odległość: 160 km.

Dzień 8: Colca - Cruz del Condor - Puno.

Bardzo wcześnie rano wyruszamy do Cruz del Condor (Krzyż Kondorów). Z miejsca tego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów. W drodze powrotnej odwiedzimy wsie Yanque, Coporaque, Achoma i Maca. Będzie to dobra okazja, aby poznać życie mieszkańców, które niewiele się zmieniło od czasów Inków. Czas na obiad w formie bufetu. Po obiedzie podróż autobusem turystycznym do miasta Puno. Po drodze miniemy el Bosque de Piedra de Imata (las), zobaczymy flamingi i rodzime ptaki z tego obszaru.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Dzień 9: Puno - Jezioro Titicaca, pływające wyspy Uros i Amantani. Autobus turystyczny.

Wcześnie rano, udamy się w niezapomnianą wycieczkę motorówką po jeziorze Titicaca, odwiedzimy pływające wyspy Uros, gdzie mieszkali starożytni pre-inkascy mieszkańcy jeziora, znani, jako „Tribu Acuática„(Plemię Wody). Zbudowali oni swoje własne wyspy poprzez okresowe dodawanie nowych warstw Totora (Scirpus Totora), włókien roślinnych pochodzących z tej samej rodziny, co trzcina papirusowa (papirus). Materiału tego używa się także do budowy domów i łodzi. Następnie wyruszymy na wyspę Amantani gdzie zostaniemy przywitani przez lokalne rodziny, po południu pójdziemy do jednej z pre-inkaskich świątyń na wyspie. Nocleg w domu jednego z mieszkańców.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 10: Isla Amantani - Taquile - Puno.

Po śniadaniu na Amanatani, kontynuujemy naszą podróż na wyspę Taquile, zamieszkaną przez osoby, które rozwinęły, z pokolenia na pokolenie, skuteczny i oryginalny system społeczny, poprzez różne techniki tkania materiałów. Czas na obiad. Po obiedzie spacer po wzgórzach i miejscach archeologicznych. Po południu powrót do Puno i transfer do hotelu. Wolny wieczór.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 11: Puno - Cusco. Autobus turystyczny.

Śniadanie. Poranny wyjazd autokarem do miasta Cusco. Jedziemy wzdłuż wysokiego płaskowyżu Collao, zatrzymując się w mieście Ayaviri, ważnym ośrodkiem włókienniczym i hodowlanym, odwiedzimy imponującą świątynię Kalasasaya, ruiny starożytnej kultury Pucara. Po drodze zatrzymamy się w Rachi, gdzie zobaczymy spektakularne Sanktuarium Inka zbudowane przez Inków Pachacutec, poświęcone wielkiemu Bogu Inków (Wirakocza). Sanktuarium posiada wielką ścianę centralną (piękna architektura Inków) zbudowaną z kamienia. Pozostałe ściany zbudowane są z gigantycznych cegieł. Struktura posiada również dwie boczne kolumny. Wokół świątyni istnieje kilka budynków zamieszkałych przez osoby lub wykorzystywanych do magazynowania i przechowywania rzeczy. Po około 70km docieramy do rancza "La Raya", gdzie można zobaczyć stada wigonia i lamy. Podczas podróży miniemy jezioro Wacarpay, które oferuje nam przepiękne widoki na góry odbite w jego spokojnych wodach. Docieramy do miasta Andahuaylillas i odwiedzamy kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany bardziej, jako Kaplicę Sykstyńską Ameryk, ze względu na jego sufit. Obiad w formie bufetu w cichej restauracji, gdzie można się cieszyć wyśmienitą kuchnią regionu. Przyjazd do Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Odległość 390 km.

Dzień 12: Cusco - City Tour i zwiedzanie pobliskich ruin.

Śniadanie, wolny poranek. Zwiedzanie Cusco. Odwiedzimy plac główny, katedrę oraz świątynię Słońca Korikancha. Wyjazd z miasta, zwiedzanie skalnego sanktuarium Inków Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującej fortecy Sacsayhuaman, wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco, słynącej z ogromnych kamieni rzeźbionych ze zdumiewającą precyzją, tworzących ściany zewnętrzne. Część z nich osiąga ponad 9 metrów wysokości i waży ponad 350 ton. Powrót do hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 13: Cusco - Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta dolina Inków)

Zaczynamy wycieczkę do Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć typowe tarasy Inków i wsie, takie jak Pisac (kolorowe rynki indiańskie), Calca, Yucay, Urubamba. Obiad. W godzinach popołudniowych, zwiedzanie Ollantaytambo, ogromnego kompleksu Inkaskiego, który pełni funkcje administracyjne, rolnicze i religijne. Zobaczymy wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Przejazd do hotelu. Nocleg w Świętej Dolinie Inków.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 14: Przejazd pociągiem z Valle Sagrado do Machu Picchu.

Podróż do miasta Aguas Calientes, położonego u stóp Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego badacza Hirama Binghama. Przyjazd. Po przyjeździe do Aguas Calientes, podążymy autobusem (ok. 25 min), zygzakowatą drogą w kierunku " Zaginionego Miasta Inków, jednego z nowych 7 cudów świata". Spacer po ruinach - około 3 godziny. Nasz przewodnik wyjaśni Państwu zaskakujący stopień technologii osiągniętej przez konstruktorów tej niesamowitej budowli oraz precyzję w rozkładzie jej ogromnych kamiennych konstrukcji. Kanały wodne ujawniają głęboką wiedzę na temat hydrauliki.

Intihuatana „najwyższy punkt położenia Słońca", służył jako kalendarz słoneczny, regulował okres sadzenia i zbiorów, udowadnia Nam głęboką wiedzę i zaawansowanie technologiczne imperium. Wszystkie te budynki, wraz ze Świątynią Słońca, laTumba Real, la Casa del Sacredote, kąpieliskiem Inków i świątynią Tres Ventanas, pozwalają Nam się cofnąć w czasie. Przy pomocy naszego przewodnika przeżyjemy niezapomnianą przygodę.

Nocleg w Aguas Calientes.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 15: Machu Picchu - Cusco.

Śniadanie. Doskonała okazja, aby wstać wcześnie i cieszyć się pięknym wschodem słońca, a także wybrać się na spacer po mieście Aguas Calientes. Czas wolny na zrealizowanie:

Trekkingu do wodospadów Mandor. Spacer do Mandor zajmuje Nam ok 1,5h (4 km) na płaskiej trasie, wzdłuż torów kolejowych, równolegle do rzeki Vilcanota. Po drodze zobaczymy uprawy: kawy, papai, bananów, awokado i ziół. Wodospad ma 20 metrów. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 16: Cusco.

Czas wolny i relaks w mieście. Polecamy odwiedzenie takich miejsc kulturalnych jak: La Casa Inca Garcilaso de la Vega, ambona z San Blas i dzielnicę Blas, znaną także, jako dzielnicę artystów i rzemieślników.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 17: Cusco - Lima - Dom

Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Limy. Międzynarodowy lot. Powrót do domu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Magiczne Peru - 17 dni. Grupy 8 -16 osób.

Cena obejmuje:

 • Wszystkie wycieczki z przewodnikiem
 • Przewodnika na całej trasie aż do Arequipy
 • Lot Cusco - Lima
 • Transfery
 • 3 obiady typu bufet (w Puno-Colca - Cusco)
 • Hotele ze śniadaniami
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Parki Narodowe, muzea, pociąg do Machu Pichu, Valle Sagrado, itp.)
 • Rejs na pływające wyspy.
 • Lot nad liniami Nazca.
 • Prywatny transport przez pierwsze 6 dni  podróży.
 • Transport turystyczny

 

 

Cena nie obejmuje:

 • Międzynarodowych lotów
 • Jedzenia i picia niezawartego w programie
 • Podatków lotniskowych - Lima, Cusco, Nazca
 • Przekąsek, wody, biletów wstepu na dyskoteki i napojów alkoholowych

 

Informacje na temat jedzenia i picia:

W miastach można się spotkać z różnym typem kuchni: dania typowe, międzynarodowe

Cena żywności wynosi ok 5-10$ /dzień

 

Wymiana waluty:

W każdym mieście istnieją kantory, w których można wymienić euro, dolary itp.

 

Co mam ze sobą wziąć?

Buty, małą latarkę, kapelusz, krem przeciwsłoneczny, zróżnicowaną odzież ze względu na różne klimaty

 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Wycieczka Magiczne Peru

Escribe el código Captcha que estás viendo