Przygoda na Szlaku Inków - 15 dni 1990 .- USD - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Zwiedzimy: Machu Picchu, jezioro Titicaca, Kanion Colca, kolonialną i nowoczesną Limę, Arequipę oraz najważniejsze kulturalne i historyczne centra w Peru. Przygoda na Szlaku Inków - 15 dni 1990 .- USD

 

Dzień 1:  Wyjazd z miejsca pobytu do Limy.

Lot z miejsca pobytu do Limy. Na lotnisku czekać będzie na Nas ekipa przywitalna. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przyjazdu, zwiedzanie nowoczesnej Limy, między innymi: Park Kennedego, Calle de la Pizza, (możliwość posiłku na trasie)

Nocleg w hotelu.

W cenie: zakwaterowanie

Dzień 2: CITY TOUR LIMA (transport prywatny) - Lot do Arequipy.

Śniadanie w hotelu. Dziś zwiedzimy Limę - stolicę kraju. Poznamy Limę kolonialną (UNESCO) i Limę nowoczesną, zobaczymy: plac San Martin, Plaza Mayor (plac główny), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarry, katakumby San Francisco, park de la Muralla. Po zwiedzaniu czas na posiłek. Transfer na lotnisko. Lot do Arequipy.

Nocleg w hotelu.

W cenie: śniadanie

Dzień 3: AREQUIPA, zwiedzanie wiejskich obszarów (shared service)

Śniadanie w hotelu. Transfer na autobus. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania wiejskich obszarów Arequipy, gdzie odwiedzimy dzielnicę Yanahuara charakteryzującą się z kolonialną architekturą, dzielnicę Chilina, gdzie podziwiać będziemy widok na całą dolinę o tej samej nazwie oraz wulkany. Przejazd do mini zoo i fabryki tekstylnej (4 rodzaje wełny). Naszym kolejnym celem będzie dzielnica Sachaca, z której rozpościera się przepiękna panorama na miasto, następnie przejedziemy do miejscowości Tingo - miejsce w którym relaksowali się kolonizatorzy. Kontynuując trasę dotrzemy do Huasacache, gdzie zwiedzimy la Mansión del Fundador, dom w którym mieszkał Manuel de Carvajal Garci - założyciela miasta, następnie przejazd do Sabandía, słynące z przepięknego kamiennego młyna pochodzącego z epoki kolonialnej (380 lat ). Przed powrotem do miasta zwiedzimy andyjskie tarasy Paucarpata (preinkaskie tarasy rolne).

W południe wizyta klasztoru Świętej Katarzyny (opcjonalnie).

Nocleg w hotelu.

W cenie: śniadanie.

Dzień 4: AREQUIPA – COLCA (shared service, przewodnik)

Śniadanie w hotelu. Wcześnie rano, wyruszymy w niesamowitą podróż do kanionu Colca, najgłębszego na świecie (3400 m), który jest naturalnym siedliskiem majestatycznego kondora. Kanion położony jest się w spektakularnej dolinie o tej samej nazwie, w której możemy spotkać malownicze wioski założone w czasach kolonialnych, dawniej zamieszkałe przez ludność Collaguas i Cabanas. W miejscowościach tych zachowały się starodawne tradycje oraz pre-inkaskie tarasy. Colca jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych.

Nocleg w hotelu.

W cenie: śniadanie

Dzień 5: COLCA - PUNO (shared service, przewodnik)

Rano, po śniadaniu wyruszamy do Cruz del Condor (Krzyż Kondorów). Z miejsca tego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów. Po obiedzie w Chivay, przejazd autobusem turystycznym do miejscowości Puno. Transfer do hotelu. Nocleg.

W cenie: śniadanie

Dzień 6: PUNO - JEZIORO TITICACA ( shared service, przewodnik).

Dziś udamy się w niezapomnianą wycieczkę motorówką po jeziorze Titicaca, odwiedzimy pływające wyspy Uros, gdzie mieszkali starożytni pre-inkascy mieszkańcy jeziora, znani, jako „Tribu Acuática „(Plemię Wody). Zbudowali oni swoje własne wyspy poprzez okresowe dodawanie nowych warstw Totora (Scirpus Totora), włókien roślinnych pochodzących z tej samej rodziny, co trzcina papirusowa (papirus).Materiału tego używa się także do budowy domów i łodzi. Po zwiedzeniu wysp Uros kontynuujemy naszą podróż na wyspę Amantani, gdzie spędzimy nocleg w domu jednego z mieszkańców. Na wyspie żyje ludność, która kultywuje swoje tradycje, mieszkańcy żyją z rybołówstwa, rolnictwa, rzemiosła oraz w ubiegłych latach z turystyki. Jest to społeczeństwo endogamiczne, zawierają małżeństwa (dobierają sobie partnera) wewnątrz własnej grupy, w celu zabezpieczenia jej przed utratą członków. Ziemia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie w celu zaaranżowania nowych małżeństw. Typowym strojem mężczyzn jest biała koszula, czarne spodnie, pas oraz szyte przez nich samych kapelusze o różnych kolorach.

Nocleg na wyspie w mieszkaniu jednego z mieszkańców (podstawowe zakwaterowanie).

Dzień 7: JEZIORO TITICACA - PUNO (shared service, przewodnik)
Po śniadaniu na Amanatani, kontynuujemy naszą podróż na wyspę Taquile, (lub INTIKA - w języku keczua) zamieszkaną przez osoby, które rozwinęły, z pokolenia na pokolenie, skuteczny i oryginalny system społeczny, poprzez różne techniki tkania materiałów.  Relaksujący powrót łodzią do Puno.

Nocleg w hotelu.

W cenie: śniadanie

Dzień 8: PUNO - CUSCO (Shared Service).

Z Puno będziemy podróżować do Cusco. Na trasie zobaczymy różnorodne atrakcje tak jak: muzeum sztuki litycznej Pucara, naturalną granicę pomiędzy departamentami Puno i Cusco, wulkan Chimboya - źródło świętej rzeki Inków, miejscowość Racchi, gdzie zwiedzimy spektakularne Sanktuarium Inka zbudowane przez Inków Pachacutec, poświęcone wielkiemu Bogu Inków (Wirakocza) oraz kolonialny kościół San Pedro de Andahuaylillas.

Nocleg w hotelu.

Wyżywienie: śniadanie

Dzień 9: CUZCO - CITY TOUR + ZWIEDZANIE POBLISKICH RUIN (shared service).

Śniadanie, wolny poranek. Po południu wycieczka z przewodnikiem po mieście. Zwiedzimy Koricancha lub Świątynię Słońca, miejsca archeologiczne: Quenco, Sazsayhuman, Puca-Pucara i Tambomachay.Poznanie kultury Inków. Mistyczne i religijne miejsca.

Nocleg w hotelu.

W cenie: śniadanie.

Dzień 10: CUZCO - ŚWIĘTA DOLINA INKÓW - AGUAS CALIENTES

Całodniowa wycieczka do słynnej Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie znanej Doliny Fértil, parku archeologicznego Ollantaytambo i Pisaq. W archeologicznym parku Pisac przemierzymy „pierwsze kroki na religijno-andyjskim szlaku”. Odwiedzimy pre-kolonialną miejscowość Ollantaytambo. Z dworca kolejowego w Ollantaytambo pojedziemy pociągiem do miasta Aguas Calientes.

Nocleg w hotelu.

W cenie: śniadanie.

Dzień 11: AGUAS CALIENTES - MACHU PICCHU - AGUAS CALIENTES

Z miejscowości Aguas Calientes udamy się autobusem do Machu Picchu, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie, głównego celu podróży w Peru. Miejsce to pokazuje Nam połączenie harmonii z naturą. Archeologiczny kompleks znajduje się na szczycie góry Machu Picchu (w języku keczua oznacza stary szczyt), z której rozpościera się wspaniały widok na cała cytadelę. Naprzeciwko znajduje się niesamowita góra Wayna Picchu („młoda góra”). Machu Picchu zwiedzimy z przewodnikiem, zobaczymy między innymi: plac główny, kwadry królewskie, świątynię Tres Ventanas, las Torres Circulares, Święty Zegar Słońca oraz obszary ceremonialne. Po południu zatrzymamy się w miejscowości Aguas Calientes,

Nocleg w hotelu.

W cenie: śniadanie.

Dzień 12: AGUAS CALIENTES - CUSCO

Rano, czas wolny. Możliwość powrotu do Machu Picchu w celu podziwiana widoków.  Po południu powrót pociągiem do Cuzco.

Nocleg w hotelu.

W cenie: Śniadanie.

UWAGA: W wysokim sezonie, może nie być dostępne dwu-dniowe wejście do Machu Picchu. (Limit osób)

Dzień 13: CUSCO - MARAS - MORAY

Po śniadaniu przejazd do miasta Maras położonego w prowincji Urubamba na 3300 m n.p.m. Z miejsca tego można podziwiać przepiękną Kordylierę Vilcanota i szczyty: "Chikon" (5530 m n.p.m.), "Putukisi” i "Weronika" (5682 m n.p.m.). W tym malowniczym miasteczku zachowały się budowle pre-hiszpańskie, kolonialne i republikańskie.

Następnie kontynuujemy naszą podróż na do archeologicznej miejscowości Moray, gdzie zobaczymy tarasy, które były używane przez Inków, zbudowane w celach badawczych, z kanałami irygacyjnymi i systemami odwadniającymi.

Po wizycie Moray przejedziemy do SALINERAS ("kopalni soli"), położonych na północny zachód od miasta Maras. W miejscu tym znajduje się około 2000 małych otworów, które są eksploatowane od czasów Inków i wciąż są wykorzystywane przez mieszkańców. Powrót do Cusco

Nocleg w hotelu.

W cenie: śniadanie.

Dzień 14: CUZCO

Dzień wolny. Polecamy zwiedzenie miejsc kulturalnych takich jak: la Casa Inca Garcilaso de la Vega, ambonę San Blas i dzielnice w której się znajduje, znaną jako dzielnica artystów i rzemieślników.Nocleg w hotelu.W cenie: Śniadanie.

Dzień 15: CUZCO - LIMA - DOM

Lot z Cuzco do Limy. Międzynarodowy lot. Powrót do domu

Przygoda na Szlaku Inków - 15 dni 1990 .- USD

OPIS WYCIECZKI

 

WYBRANE HOTELE LUB PODOBNE:

 • Lima: Hotel casa Andina Classic Miraflores.
 • Arequipa: Hotel Maison du Solit.
 • Colca:Nativa Inn, Granada
 • Puno: Hotel Elena Inn.
 • Jezioro Titicaca: zakwaterowanie u rodzin
 • Cusco: Hotel Prisma.
 • Aguas Calientes: Hotel Inka Town.

TRANSPORT/ TRANSPORT ZAWARTY W PROGRAMIE/LOTY

 • Lot (Lima- Arequipa)
 • Lot Cusco- Lima
 • Pilot wycieczek Arequipa - Colca
 • Transport turystyczny Arequipa – kanion Colca
 • Transport turystyczny Puno – Cusco.
 • Rejs statkiem po jeziorze Titicaca
 • Przejazd pociągiem Ollantaytambo - Aguas Calientes - Ollantaytambo
 • Bilety wstępu do miejsc archeologicznych (jak Rcchi, Ollantaytambo, Pisac i inne)
 • Bilety wstępu do parków, sanktuariów, miejsc chronionych (jak Machu Picchu, kanion Colca, itp.)
 • Bilety wstępu do klasztorów, kościołów, muzeów, itp. zawartych w programie (jak Muzeum w Katedrze w Limie, muzeum Koricancha)
 • Lokalnych przewodników
 • Transfery (lotnisko- hotel – lotnisko)

ZAKWATEROWANIE:

 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie zawarte w programie

 

CENA NIE OBEJMUJE

 • Ekstra wyżywienia, napojów, pralni, telefonu itp. Serwisu niezawartego w programie.
 • Biletu międzynarodowego
 • Napiwków, przewodników, kucharzy, sprzętu, bagażowych, itp.
 • Wiz
 • Podatków lotniskowych
 • Opłat lotniskowych
 • Innych rzeczy, których nie obejmuje program.

Cena za osobę, w dwuosobowej grupie:        $. 1990.-

 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Przygoda na Szlaku Inków 1990 .- USD

Escribe el código Captcha que estás viendo