Wycieczka po Kolumbii 3290.-USD - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Fascynująca podróż po niepowtarzalnej, pełnej niespodzianek Kolumbii, znanej z czystych szmaragdów, legendy El Dorado i magicznego Macondo. Zachwyć się smakiem jednej z najlepszych kaw na świecie oraz rytmem kolumbijskiego tańca cumbia. Ten tropikalny kraj o zróżnicowanej geografii przyciąga miliony turystów z całego świata.
* Kolumbia, ryzyko jest takie, że będziesz chciał tu zostać *

 

Kolumbii

Dzień 1: BOGOTA

Przylot do międzynarodowego lotniska El Dorado w Bogocie. Przywitanie, transfer do wybranego hotelu.

Dzień 2: BOGOTA

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie głównych atrakcji miasta, zaczynając od placu Bolivar, gdzie znajdują się najciekawsze budynki w kraju: katedra, pałac Sprawiedliwości, urząd miasta, la Casa de Nariño (dom Prezydenta Republiki) i narodowy Kapitol. Następnie kierujemy się do Muzeum Złota słynącego z wyjątkowej kolekcji ponad 30.000 sztuk złota prekolumbijskiego. Zwiedzanie pięknych ulic "La Candelaria" dzielnicy, która zachowała architekturę epoki kolonialnej, oraz La Quinta de Bolivar, gdzie mieszkał słynny wyzwoliciel Simon Bolivar. Podróż kolejką linową na Monserrate, najwyższego punktu w mieście, z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na miasto. Dla osób religijnych wizyta pomnika „Cristo Caído de Monserrate”. Po południu czas wolny.

Dzień 3: Catedral del Sal w Zipaquirá.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku miejscowości Zipaquirá , znanej z pięknego, zabytkowego centrum i niesamowitej „Katedry Soli”, uważanej za ósmy cud świata. Katedra jest doskonałym połączeniem sztuki, inżynierii i wiary. Obiad. Zwiedzanie “paseo de la independencia” – dobrze zachowana architektura miasta, miejsce związane z historią niepodległości Kolumbii. Zakwaterowanie w Zipaquirá. Kolacja.

Dzień 4: Zipaquirá - Villa de Leyva.

Zwiedzanie typowych wsi, podziwianie pięknych widoków aż do dotarcia do Villa de Leyva.

Dzień 5: Villa de Leyva - Bogotá.

Śniadanie. Podczas tej wycieczki poznamy Villa de Leyva - spacer po kanionie wzdłuż rzeki, gdzie zobaczymy kilka wodospadów, w tym „La periquera”, otoczony bujną roślinnością. Następnie udamy się w kierunku niebieskich sadzawek, znajdujących się na pustyni . Powrót do Bogoty.

Dzień 6: Bogota - Hacienda Honda.

Pożegnanie stolicy kraju, wyprawa w kierunku miejscowości Honda. W ciągu zaledwie pięciu godzin docieramy do regionu, w którym temperatury wynoszą około 35 stopni. Spacer po zachodniej części kordyliery jest bardzo zróżnicowany, zmienna roślinność i krajobraz. Po drodze będziemy podziwiać faunę kolumbijską: drzewa kawowe, plantacje: bananów, trzciny cukrowej, mango i gujawy. Sprzedaż świeżych owoców na ulicy. Odpoczynek w mieście Guaduas. Odkrycie dzielnicy podczas botanicznej wycieczki szlakiem niemieckiego przyrodnika Alexandera von Humboldt. Zwiedzanie miasta Honda.

Dzień 7: Honda Puerto Triunfo, Hacienda Napoles, Antioquia Medellin.

Opuszczamy miasto Honda i udajemy się do Hacienda Napoles, domu Pablo Escobara. Przyjazd do Medellin.

Dzień 8: Bogota - Medellin.

Odkrywanie z przewodnikiem "Paisas". Podróż metrem oraz kolejką linowej, spacer po placu Botero, zwiedzanie : zakątków Medellin , punktu widokowego Nutibara, wioski „paisa”, parku „Pies Descalzos”, La Alpujarra, parku Bolivar , ogrodu botanicznego, parku „życzeń”, Barrio El Prado. Powrót metrem i kolejką. Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 9: Medellin - Saint Jerome - Sopetrán - Santafe de Antioquia.

Śniadanie. O wyznaczonej godzinie wizyta gmin San Jerónimo i Sopetran, przejazd przez tunel zachodni, zwiedzanie mostu zachodniego, zwiedzanie atrakcji Santa Fe de Bogota. Obiad. Wypoczynek na świeżym powietrzu . Nocleg w Sata Fe de Antioquia.

Dzień 10: Santa Fe de Antioquia Medellin.

Śniadanie. Podróż motor-taksówką lub kąpiel w hotelowym basenie. Przejazd do Medellin.

Dzień 11: Medellin - Cartagena.

Wcześnie rano wylot do Kartageny. Transfer do hotelu. Zwiedzanie kolonialnego miasto, które jest otoczone murami o długości jedenastu kilometrów. W centrum odwiedzimy niezliczone zabytki historyczne. Po spacerze po centrum udamy się do dzielnicy Getsemani. Zwiedzanie fortu San Felipe, położonego na wzgórzu, z widokiem na stare miasto i morze karaibskie. Następnie zwiedzimy klasztor Popa ( klasztor braci augustianów ), założony w 1607 roku. W 1986 roku odwiedził go a papież Jan Paweł II. Zakończenie wycieczki w dzielnicy "La Boquilla". Wyjście nocą, przejazd autobusem do miejsca, gdzie kobiety z niskich klas społecznych obrabiają kokosy w miejscowych warsztatach.

Dzień 12: Cartagena de Indias. Wycieczka na wyspy Rosario.

Wycieczka obejmuje: Transport statkiem o pojemności 35 i 50 osób z kamizelkami ratunkowymi, radiem, dwoma silnikami (czas trwania rejsu na wyspy Rosario- ok. 1h), Panoramiczne zwiedzanie 27 wysp tworzących archipelag Corales del Rosario. Profesjonalny przewodnik. Dla tych, którzy chcą zobaczyć pokaz delfinów, rekiny, barakudy, płaszczki, ryby mero itp., zwiedzanie akwarium przez około godzinę (wejście do akwarium jest opcjonalne, niewliczone w cenę). Obiad w formie bufetu. Czas wolny na wyspie „Encanto”. Udogodnienia na wyspie: hamaki, domki, krzesła, tereny rekreacyjne (tenis stołowy, korty tenisowe, plac zabaw dla dzieci), prywatna plaża (bez lokalnych sprzedawców ), basen, itp.

Dzień 13: Cartagena de Indias – wulkan Totumo.

Wyjazd: 09:00 do 15:00. Transport ( Bocagrande, Castillo lub Laguito).

Trasa obejmuje: transport z klimatyzacją (około 45 minut drogi od Kartageny), kąpiel błotną, obiad (ryż kokosowy, smażona ryba, patacones (smażone kawałki bananów), sałatka, woda). Czas wolny i relaks na plaży Manzanillo del Mar.

Dzień 14: Cartagena de Indias- Santa Marta – Park Narodowy Tayrona.

Śniadanie w raju karaibskim. Zwiedzanie Kartageny kulturowej.  Wyjazd do Santa Marta Perla del Caraibe. Przyjazd do Naszego punktu docelowego. Podziwianie zachodu słońca. PN Tayrona.

Narodowy Park Tayrona • plaże • Plaża w Arrecife

Dzień 15: Park Narodowy Tayrona.

Godzinny przejazd do Parku Narodowego Tayrona, do sektora Canaveral. Godzinny spacer po lesie aż do Naszego miejsca zakwaterowania. Droga prowadzi w górę i w dół, aż do plaży w Arrecife. Podziwianie białych plaż. Zakaz kąpieli na plażach ze względu na koralowce (najbliższa plaża na której można pływać jest oddalona 15min. na piechotę) . Po południu czas na relaks na plaży lub spacer . Park Narodowy jest dla miłośników przyrody oraz dla osób kochających piękne białe plaże z wodą o kolorze turkusowym. Nocleg w namiotach w Parku Narodowym Tayrona. Czas wolny na relaks i odkrywanie terenu.

Dzień 16: Park Narodowy Tayrona- Santa Marta.

Wyjazd do Santa Marta. Objazd miasta, aż do portu. Zwiedzanie centrum historycznego. Czas wolny na relaks lub spacer po plaży.

Dzień 17: Santa Marta – Bogota- Międzynarodowy lot.

Wycieczka po Kolumbii 3290.-USD

 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Wycieczka po Kolumbii

Escribe el código Captcha que estás viendo