Wyprawa: Trekking w Peru - 17 dni 1890.- USD - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Trekking: Kanion Colca (południowe Peru): 3 dniowa podróż przez urwiste stoki kanionu Colca, najgłębszego na świecie. Podziwianie lotu kondorów.
Trekking: Szlak Inków - Machu Picchu: najpopularniejszy i najbardziej znany szlak w Ameryce Południowej.
Trekking: Kordyliera Biała (Cordillera Blanca), centrum Peru: najpiękniejsze góry Ameryki Południowej. Znane jako „Szwajcarskie Peru”.

 

Trekking w Peru 1890.-USD. Terminy: 1 kwiecień 2013, 31 Maj 2013, 5 lipiec 2013

Dzień 1: Lima.

Na lotnisku w Limie czekać będzie na Nas ekipa przywitalna. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przyjazdu, zwiedzanie nowoczesnej Limy, między innymi: Park Kennedego, Calle de la Pizza, itp.

Dzień 2: Lima - City Tour - Arequipa.

Dziś zwiedzimy Limę - stolicę kraju. Zobaczymy: Plaza Mayor (plac główny), katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarry, katakumby San Francisco. Lot do Arequipy

Dzień 3: Arequipa - Cabanaconde - San Juan de Chuccho.

Około 3 rano opuszczamy Arequipę, aby rozpocząć naszą podróż do Doliny Colca, gdzie docieramy około 9:00. Podziwiamy lot kondora, a następnie kontynuujemy podróż do miejsca, gdzie zaczniemy Nasz trekking po Kanionie -Cabanaconde. Po około trzech godzinach przekroczymy rzekę Colca. Po około godzinie dotrzemy do wioski San Juan Chuccho. Nocleg.

Dzień 4: Oasis - Kanion Colca.

Po śniadaniu będziemy kontynuować Nasz marsz na drugą stronię kanionu, mijając malownicze wioski Coshñirgua i Malata, a następnie zejdziemy do Oasis, miejscowości znajdującej się w dolnej części kanionu. Dotrzemy tam około godziny 13: 00. W miejscu tym będziemy mieli okazję spędzić relaksujący wieczór w basenie z podgrzewaną wodą, 5 minut od rzeki Colca. Nocleg w Bungalowach.

Dzień 5: Oasis- Kanion Colca – Cruz del Condor - Arequipa.

Opuszczamy oazę o 4:00 rano. Rozpoczynamy trekking po kanionie, oświetlonego promieniami księżyca (w dzień jest za gorąco na chodzenie po kanionie). Osoby, które czują się bardzo zmęczone mają możliwość kontynuowania wycieczki na mułach. Na górze, czekać będzie na Nas pyszne śniadanie. Przejazd prywatnym transportem do Cruz del Condor, gdzie zatrzymamy się na 30 minut, aby obserwować majestatyczny lot kondora. Kontynuujemy pieszo do Chivay, przekraczając dolinę Colca, w której znajdują się tarasy andyjskie. W Chivay czekać będzie na Nas pyszny obiad w formie bufetu. Autobus do Arequipy.

Dzień 6: Lot Arequipa – Cusco - Cusco City Tour.

Śniadanie. Lot do Cusco. Wolny poranek. Po południu zwiedzanie placu głównego, katedry i świątyni Słońca Korikancha. Wyjazd z miasta, zwiedzanie skalnego sanktuarium Inków Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującej fortecy Sacsayhuaman, wybudowanej w strategicznym miejscu, na wzgórzu z widokiem na Cusco, słynnej z ogromnych kamieni rzeźbionych ze zdumiewającą precyzją, tworzących ściany zewnętrzne. Część z nich osiąga ponad 9 metrów wysokości i ważący ponad 350 ton. Powrót do hotelu.

Dzień 7: Cusco – 82 km - Huallabamba.

Wędrówka 5 - 6 godzina. Szlak Inków do Machu Picchu - 4 dni.

Odbiór rzeczy z hotelu pomiędzy 6:30 a 7:00 rano. Opuszczenie miasta Cusco o godzinie 7:30. Spacer w kierunku dzielnicy Chinchero, Urubamba aż do Ollantaytambo, gdzie będziemy mieć 45min. postój na śniadanie. Tutaj także będzie można kupić baterie do latarek, płaszcze przeciwdeszczowe, liście koki, itp. W Piscacucho rozpoczniemy wędrówkę, po dwóch godzinach dotrzemy do miejsca archeologicznego Llactapata, gdzie Nasz przewodnik opowie Nam historię tego miejsca, wędrówka przez dolinę Cusichaca, aż Llactapata Huayllabamba (3000 m n.p.m.), gdzie spędzimy pierwszą noc.

Dzień 8: Huayllabamba - Warmiwañusca - Pacaymayo.

Wędrówka 6-7 godzinna. Wczesnym rankiem, po śniadaniu rozpoczniemy najtrudniejszy i najbardziej wymagający odcinek Naszej podróży. Będzie to bardzo wyczerpująca wędrówka trwająca od trzech do czterech godzin, aż do dotarcia do pierwszego postoju zwanego Warmiñusca "Martwa Kobieta" znajdującego się na wysokości 4.200 m.(Tutaj poczujesz się jakbyś był na szczycie świata). Po podziwianiu zapierających dech w piersiach krajobrazach Nasz przewodnik odprawi pewną ceremonią związaną ze szczytami górskimi Veronica i Huatanay. Po rytuale z liści koka, zejście (ok 1,5h) do Pacaymayo (3600 m n.p.m.), gdzie spędzimy drugą noc.

Dzień 9: Pacaymayo - Phuyu Patamarca - Winaywayna.

Wędrówka 7-8 godzinna. Po śniadaniu rozpoczynamy drugi odcinek Szlaku Inków, po godzinie wędrówki docieramy do archeologicznego Runcuracay, miejsca odkrytego w 1915 roku przez amerykańskiego badacza Hirama Binghama. Kontynuujemy wchodzenie na górę i docieramy do drugiego etapu w którym podziwiać można: doliny Pacaymayo, Aobamba, szczyty Pumasillo (6000 mnpm), Veronica (5700 m) oraz kilka małych lagun. Jest to miejsce medytacji oraz kolejny punkt, w którym przewodnik zorganizuje ceremonię z liści koki. Zejście do trzeciego etapu - archeologicznej grupy Sayacmarca (3540 m), po 30 minutach docieramy do obozu Chaquicocha, gdzie zjemy obiad. Po krótkim odpoczynku kontynuujemy naszą wędrówkę do  Phuyu Patamarca (3650 m), miejsca z którego rozpościera się widok na imponujący szczyt Machu Picchu. Mała przerwa na odpoczynek i fotografie. Po 10 minutach schodzenia przybędziemy do miejsca archeologicznego Phuyu Patamarca, gdzie przewodnik da Nam krótki opis miejsca oraz innych miejsc archeologicznych położonych poniżej- Intipata, Wiñayhuayna. Z tego miejsca zejdziemy około 1000 m. Podczas wycieczki będziemy mogli podziwiać najlepszy przykład kamiennego Szlaku Inków, różnorodną florę i faunę. Przybycie do obozowiska Wiñayhuayna, gdzie spędzimy trzecią noc.

Dzień 10: Winaywayna - Machu Picchu - Cusco.

Wędrówka 5 - 6 godzinna. Pobudka o godzinie 03: 50- śniadanie, o 5: 00 rano rozpoczęcie wyprawy do Machu Picchu. Na trasie ujrzymy kwiaty takie jak: begonie, storczyki, paprocie, itp. oraz różnorodne gatunki ptaków. Po około półtorej godziny dotrzemy do Puerta del Sol (Intipunku), pierwszego punktu widokowego (ok 1 km od cytadeli) na Machu Picchu, czas na zrobienie zdjęć oraz podziwiania wschodu słońca. Zejście z góry. Minięcie małych kapliczek. Dotarcie do Machu Picchu, gdzie będziemy mieć czas wolny. Możliwość skorzystania z niektórych usług, pozostawienia bagaży w schowkach. Zwiedzanie Machu Picchu z przewodnikiem (ok. dwóch godzin). Czas wolny na zwiedzanie miejsca. Odjazd do Aguas Calientes, gdzie złapiemy pociąg do Cusco.

Dzień 11: Cusco- Lima - Huaraz

Po południu lot z Cusco do Limy. Nocą, w Limie łapiemy autobus do Harez. Przyjazd do miasta dnia następnego.

Dzień 12: Huaraz - Caraz (2400 m). - Cashapampa (2900 m). Llamacorral (3760 m).

4-godzinna wyprawa między Kordylierą Białą i Kordylierą Czarną. Postój w miejscowości Caraz. Po dojściu do Cashapampa, oczekiwać będą na Nas osły, potrzebne do transportu bagażu i rzeczy na kamping. Wędrówka w kierunku wąwozu Santa Cruz, dotarcie do kampingu: Llamacorral (3760 m) . Rozbicie obozu. (Zmiana n.p.m.: + 860 m, długość wędrówki: ok. 4-5 godzin).

Dzień 13: Llamacorral (3760 m) - Quebrada Arhuaycocha - Taullipampa (4250 m).

Wczesnym rankiem opuszczamy obóz, kierując się brzegiem wąwozu Santa Cruz, mijamy laguny  Ichiccocha i Jatuncocha, obserwując szczyty Aguja de Santa Cruz, Pumapampa, Curuicachajana, Quitaraju, Pucahirca, Rinrinjirca, Taullipampa, Artesonraju, Paria, Millishraju. Od Arhuaycocha schodzimy do małego punktu widokowego w celu podziwiania najpiękniejszego szczytu świata Alpamayo oraz laguny, która leży u stóp szczytu Quitaraju. Powrót do Santa Cruz, przedostanie się do obozu Taullipamapa (zmiana wysokości: + 490 m, długość wędrówki: ok. 5-6 godzin).

Dzień 14: Taullipampa (4250 m) - Punta Union (4750 m)- Quebrada Paria (3870 m).

Dziś wyruszamy do Punta Union (4750 m), skąd roztacza się przepiękny widok na Koldylierę Białą, np: Taulliraju, los Rinrijircas, los Pucahircas, Quitaraju, los Santa cruz, Artesonraju, Pirámide de Garcilazo, Paria, Millishraju, po przejściu przełęczy Punta Unión zejdziemy aż do obozowiska Paria (Zmiana wysokośći: + 500 m, długość wędrówki: ok. 7-8 godzin).

Dzień 15: Quebrada Paria (3870 m). - Collo - Vaqueria Laguna 69 (4400 m) Cebollapampa (3450 m).

Podróż wzdłuż doliny Huaripampa, po drodze miniemy malownicze wsie takie jak: Yurma, Huaripampa Colcabamba, Chacraraju , oraz będziemy mieli możliwość zobaczyć szczyt Chacraraju. W Cerro Collo będzie na Nas czekał transport prywatny, skąd będziemy podróżować do wsi Vaqueria. Następnie udamy się do Cebollapampa, mijając Portachuelo (4767 m), skąd zobaczymy szczyty: Huascaran, Chopicalqui, Huandoy, Pisco, Chacraraju. Zejście do 42km, gdzie dojdziemy do laguny 69 (4400 m). Powrót do obozu Cebollapampa (3850 metrów). (Zmiana wysokości :+ 420 m, długość wędrówki: ok. 6-5 godzin).

Dzień 16: Cebollapampa (3850 m) - Huaraz - Hotel w Limie.

Po śniadaniu powrót do miasta Huaraz. Pożegnalny obiad po długiej podróży. Wolne popołudnie.

Powrót autobusem z łóżkiem do Limy.

Dzień 17: Powrót

Przyjazd do Limy w godzinach porannych, powrót do kraju. Koniec wycieczki.

Wyprawa: Trekking w Peru - 17 dni 1890.- USD

Cena wyprawy obejmuje:
 
 • Transfery lotnisko - hotel
 • Loty krajowe Lima- Arequipa, Cusco-Lima
 • Odbiór ze stacji autobusowej i transfer do hotelu
 • Zakwaterowanie w hotelach*** ze śniadaniem, pokoje 2-osobowe
 • Nocleg na kampingu
 • Doświadczonego przewodnika górskiego
 • Przejazdy zawarte w programie
 • Bagażowego (Huaraz i Szlak Inków)
 • Osła transportującego bagaż/1 osioł/os.
 • Osły transportujące sprzęt ( namioty, wyżywienie, sprzęt do przygotowywania posiłków)
 • Namiot do wypraw wysokogórskich (Huaraz, Szlak Inków, Cusco)
 • Wyszkolonego kucharza (Huaraz, Szlak Inków)
 • Apteczkę pierwszej pomocy ( na całej trasie)
 • Wyżywienie w górach (śniadanie, lunch, kolacja) (Huaraz, Szlak Inków, Trekking Colca)

* Posiłki obejmują: omlety, zupy, świeże owoce, awokado, makaron, mięso, ryż, posiłki bogate w         węglowodany potrzebne do wysiłku fizycznego podczas trekkingu, gorące napoje, w tym herbatę z liści koki, która się przydaję podczas wędrówek wysokogórskich. Codziennie mała przerwa ( herbata , kawa, ciastka i popcorn)

 • Kontrolowanie tętna i pomiar nasycenia krwi tętniczej tlenem
 • Wejście do Parku Narodowego Huascaran, Szlak Inków, Kanionu Colca, Machu Picchu

 

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia w miastach
 • Dodatkowych dni w Hostelu w razie rezygnacji z wędrówki po górach lub dodatkowych opłat za zakwaterowanie z powodu opóźnień
 • Odzieży osobistej i trekkingowej
 • Napiwków
 • Śpiworów
 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Trekking w Peru 1890.- USD

Escribe el código Captcha que estás viendo