Trekking w Peru - 22 dni - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Jeśli jesteś osobą, która lubi chodzić po górach, to jest to wycieczka dla Ciebie. Podczas Naszej wyprawy zobaczymy ruiny Inków oraz przemierzymy piękne Andy. Trekking obejmuje: kanion Colca, Szlak Inków - Machu Picchu, trekking Santa Cruz.

 

Trekking w Peru - 22 dni

Jeśli lubisz spacerować pośród spektakularnej scenerii, badać ruiny i tradycyjne życie na wsi, to  jest to wycieczka dla Ciebie. Wycieczka ta obejmuje 3 różne etapy:

Trekking - kanion Colca: 3-dniowa wycieczka po stromych zboczach kanionu Colca (najgłębszy na świecie) Miejsce w którym możemy ujrzeć kondory i docenić ich majestatyczny lot, znane również z odległych wsi, gdzie miejscowa ludność kultywuję produkcję na tarasach Pre-Inca .

Trekking Szlakiem Inków 4 dni: 4-dniowa droga prowadząca przez wysokie przełęcze i bujne lasy w chmurach, po zachwycających górach. Trekking ten umożliwia Nam zwiedzenie ruin Inków.

Trekking - Kordyliera Biała: spektakularna podróż po skalistej i oblodzonej Kordylierze Białej (Cordillera Blanca), jednej z najwyższych w Ameryce Południowej, uważanej za jedną z najpiękniejszych na świecie.

Dzień 1: Lima.

Na lotnisku w Limie czekać będzie na Nas ekipa przywitalna.Transfer do hotelu. Informacja na temat interesujących miejsc.

Dzień 2: Lima- City Tour – Arequipa.

Dziś zwiedzimy Limę - stolicę kraju. Zobaczymy: Plaza Mayor (plac główny), katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarry, katakumby San Francisco. Lot do Arequipy.

Dzień 3: Arequipa - City Tour.
Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona jest na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza i jest drugim największym miastem w Peru, po Limie. Miasto otaczają 2 góry i wulkan: Pichu Pichu ,Chachani i wulkan Misti .Nazwa miasta pochodzi z języka Keczua, Arequipa - Ari = Tu i Quepay = Pozostać (tu pozostań). Miasto zostało założone w 1540, pokazuje ono fascynującą kolonialną przeszłość, główne budynki są zbudowane z białej skały (tzw. Sillar) pochodzenia wulkanicznego. Zabytkowe centrum Arequipy, nazywane także "Białym miastem", zostało uznane za Światowe Dziedzictwo UNESCO w 2000 roku. Dziś odbędziemy wycieczkę po mieście i zwiedzimy: katedrę, labirynt klasztoru Świętej Katarzyny, muzeum archeologiczne, kościół de la Compania i krużganki, Casona Tristán del Pozo, Plac San Francisco i plac główny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Dzień 4: Arequipa - Cabanaconde - San Juan de Chuccho.

Około 3 rano opuszczamy Arequipę, aby rozpocząć naszą podróż do Doliny Colca, gdzie docieramy około 9:00. Podziwiamy lot kondora, a następnie kontynuujemy podróż do miejsca, gdzie zaczniemy Nasz trekking po Kanionie -Cabanaconde. Po około trzech godzinach przekroczymy rzekę Colca. Po około godzinie dotrzemy do wioski San Juan Chuccho. Nocleg.

Dzień 5: Kanion Colca.

Po śniadaniu będziemy kontynuować Nasz marsz na drugą stronię kanionu, mijając malownicze wioski Coshñirgua i Malata, a następnie zejdziemy do Oasis, miejscowości znajdującej się w dolnej części kanionu. Dotrzemy tam około godziny 13: 00, będziemy mieli okazję spędzić relaksujący wieczór, ponieważ w miejscu tym znajduje się basen z podgrzewaną wodą, 5 minut od rzeki Colca. Nocleg w Bungalowach.

Dzień 6: Kanion Colca – Cruz del Condor - Chivay - Puno. (Prywatny transport Cabanaconde - Chivay).

Opuszczamy oazę o 4: 00 rano. Rozpoczynamy trekking po kanionie, oświetlonego promieniami księżyca (w dzień jest za gorąco na chodzenie po kanionie). Osoby, które czują się bardzo zmęczone mają możliwość kontynuowania wycieczki na mułach. Na górze, czekać będzie na Nas pyszne śniadanie. Przejazd prywatnym transportem do Cruz del Condor, gdzie zatrzymamy się na 30 minut, aby obserwować majestatyczny lot kondora. Kontynuujemy pieszo do Chivay, przekraczając dolinę Colca, w której znajdują się tarasy andyjskie. W Chivay czekać będzie na Nas pyszny obiad w formie bufetu. Wycieczka autobusem do Puno.

Dzień 7: Jezioro Titicaca.

Niezapomniana wycieczka typową łódką po jeziorze Titicaca, będziemy podziwiać wspaniałe widoki jeziora znanego także, jako "najwyżej położone jezioro żeglugowe na świecie."(3800 m n.p.m) . Odwiedzimy wyspy: Uros i Taquile, gdzie mieszkańcy nadal praktykują swoją tradycyjną kulturę.

Dzień 8 : Puno - Cusco.
Wyjazd autokarem turystycznym do miasta Cusco. Po drodze odwiedzimy ruiny starożytnej kultury Pucara. Przekraczamy granicę pomiędzy prowincją Cusco i Puno na wysokości 4256m, docieramy do wioski Sicuani, gdzie zjemy nasz pyszny obiad w formie bufetu. Po dalszej podróży autokarem zatrzymamy się w Raqchi, gdzie zobaczymy spektakularne Sanktuarium Inka zbudowane przez Inków Pachacutec, poświęcone wielkiemu Bogu Inków (Wirakocza) oraz miasto Andahuaylillas, w którym odwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany bardziej jako Kaplicę Sykstyńską Ameryk, ze względu na jego sufit. Przyjazd do Cusco około 17:00. Kolacja. Nocleg.

Dzień 9: Valle Sagrado (Święta Dolina Inków).

Fantastyczny wizyta w Świętej Dolinie Inków gdzie można podziwiać ruiny architektury Inków oraz Ollantaytambo, inkaską fortecę, jedną z najlepiej zachowanych osad Inków. Będzie to jeden z licznych zabytków, które napotkamy w ciągu Naszego trekkingu Salkanaty.

Dzień 10: Cusco – 82 km - Huallabamba.

Wędrówka od 5 do 6 godzin. Szlak Inków do Machu Picchu - 4 dni.Odbiór rzeczy z hotelu pomiędzy 6: 30 a 7:00 rano. Opuszczenie miasta Cusco o godzinie 7:30. Idziemy w kierunku dzielnicy Chinchero, Urubamba aż do Ollantaytambo, gdzie będziemy mieć  45min. postój na Nasze śniadanie. Tutaj także będzie można kupić baterie do latarek, płaszcze przeciwdeszczowe, liście koki, itp. W Piscacucho rozpoczniemy Naszą wędrówkę, po dwóch godzinach dotrzemy do miejsca archeologicznego Llactapata, gdzie Nasz przewodnik opowie Nam historię tego miejsca, wędrówka przez dolinę Cusichaca, aż Llactapata Huayllabamba (3000 m n.p.m.), gdzie spędzimy pierwszą noc.

Dzień 11: Huayllabamba - Warmiwañusca - Pacaymayo.

Wędrówka 6-7 godzinna. Wczesnym rankiem po śniadaniu rozpoczniemy najtrudniejszy i najbardziej wymagający odcinek Naszej podróży. Będzie to bardzo wyczerpująca wędrówka trwająca od trzech do czterech godzin, aż do dotarcia do pierwszego postoju zwanego Warmiñusca "Martwa Kobieta" znajdującego się na wysokości 4.200 m. Tutaj poczujesz się jakbyś był na szczycie świata. Po podziwianiu zapierających dech w piersiach krajobrazach Nasz przewodnik odprawi pewną ceremonią związaną ze szczytami górskimi Veronica i Huatanay. Po rytuale z liści koka, będziemy schodzić (ok 1,5h) do Pacaymayo (3600 m n.p.m.), gdzie spędzimy druga noc.

Dzień 12: Pacaymayo - Phuyu Patamarca - Winaywayna.

Wędrówka 7-8 godzinna.Po śniadaniu rozpoczynamy drugi odcinek Szlaku Inków, po godzinie wędrówki docieramy do archeologicznego Runcuracay, miejsca odkrytego w 1915 roku przez amerykańskiego badacza Hirama Binghama. Kontynuujemy wchodzenie na górę i docieramy do drugiego etapu w którym podziwiać można: doliny Pacaymayo, Aobamba , szczyty Pumasillo (6000 mnpm), Veronica (5700 m) oraz kilka małych lagun. Jest to miejsce medytacji oraz kolejny punkt, w którym przewodnik zorganizuje ceremonię z liści koki. Zejście do trzeciego etapu - archeologicznej grupy Sayacmarca (3540 m), po 30 minutach docieramy do obozu Chaquicocha , gdzie zjemy obiad. Po krótkim odpoczynku kontynuujemy naszą wędrówkę do Phuyu Patamarca (3650 m), miejsca gdzie będzie można zobaczyć imponujący szczyt Machu Picchu. Mała przerwa na odpoczynek i fotografie. Po 10 minutach schodzenia przybędziemy do miejsca archeologicznego Phuyu Patamarca , gdzie przewodnik da Nam krótki opis miejsca oraz innych miejsc archeologicznych położonych poniżej - Intipata, Wiñayhuayna. Z tego miejsca zejdziemy około 1000 m. Podczas wycieczki będziemy mogli podziwiać najlepszy przykład kamiennego Szlaku Inków, różnorodną florę i faunę. Przybycie do obozowiska Wiñayhuayna, gdzie spędzimy trzecią noc.

Dzień 13: Winaywayna - Machu Picchu - Cusco.

Wędrówka 5 - 6 godzinna.Pobudka o godzinie 03: 50- śniadanie, o 5: 00 rano rozpoczęcie wyprawy do Machu Picchu. Na trasie ujrzymy różne kwiaty takie jak: begonie, storczyki, paprocie, itp. oraz różnorodne gatunki ptaków. Po około półtorej godziny dotrzemy do Puerta del Sol (Intipunku), pierwszego punktu widokowego (ok 1 km od cytadeli) na Machu Picchu, czas na zrobienie zdjęć oraz podziwianiu wschodu słońca. Zejście z góry. Minięcie małych kapliczek. Dotarcie do Machu Picchu, gdzie będziemy mieć czas wolny. Możliwość skorzystania z niektórych usług, pozostawienia bagaży w schowkach. Zwiedzanie Machu Picchu z przewodnikiem (ok. dwóch godzin). Czas wolny na zwiedzanie miejsca. Odjazd do Aguas Calientes, gdzie złapiemy pociąg do Cusco.

Dzień 14: Cusco.

Dzień poświęcony na odpoczynek.

15: Cusco- Lima – Huaraz.

Po południu lot z Cusco do Limy. Nocą, w Limie łapiemy autobus do Harez. Przyjazd do miasta dnia następnego.

Dzień 16: Huaraz- Czas wolny.

Dzień poświęcony na odpoczynek, zwiedzanie i aklimatyzację.

Dzień 17: Huaraz - Caraz (2400 m). - Cashapampa (2900 m). Llamacorral (3760 m).

4-godzinna wyprawa między Koldylierą Białą i Koldylierą Czarną. Postój w miejscowości Caraz. Po dojściu do Cashapampa, oczekiwać będą na Nas osły , potrzebne do transportu bagażu i rzeczy na kamping. Wędrówka w kierunku wąwozu Santa Cruz, dotarcie do kampingu: Llamacorral (3760 m) . Gdzie rozbijemy obóz. (Zmiana n.p.m.: + 860 m, długość wędrówki: ok. 5-4 godzin).

Dzień 18: Llamacorral (. 3760 m) Quebrada Arhuaycocha - Taullipampa (4250 m).

Wczesnym rankiem opuszczamy obóz, kierując się brzegiem wąwozu Santa Cruz, mijamy laguny  Ichiccocha i Jatuncocha ,obserwując szczyty Aguja de Santa Cruz, Pumapampa, Curuicachajana, Quitaraju, Pucahirca, Rinrinjirca, Taullipampa, Artesonraju, Paria, Millishraju. Od Arhuaycocha schodzimy do małego punktu widokowego w celu podziwiania najpiękniejszego szczytu świata Alpamayo oraz laguny, która leży u stóp szczytu Quitaraju. Powrót do Santa Cruz, przedostanie się do obozu Taullipamapa (zmiana wysokości: + 490 m, długość wędrówki: ok. 5-6 godzin).

Dzień 19: Taullipampa (4250 m).; Punta Union (4750 m). Quebrada Paria (3870 m).

Dziś wyruszamy do Punta Union (4750 m), skąd roztacza się przepiękny widok na Koldylierę Białą,np: Taulliraju, los Rinrijircas, los Pucahircas, Quitaraju, los Santa cruz, Artesonraju, Pirámide de Garcilazo, Paria, Millishraju, po przejściu odcinka Punta Unión zejdziemy aż do obozowiska Paria (Zmiana wysokośći: + 500 m, długość wędrówki: ok. 7-8 godzin).

Dzień 20: Quebrada Paria (3870 m). - Collo - Vaqueria Laguna 69 (4400 m). Cebollapampa (3450 m).

Podróż wzdłuż doliny Huaripampa, po drodze miniemy malownicze wsie takie jak: Yurma, Huaripampa Colcabamba, Chacraraju, oraz będziemy mieli możliwość zobaczyć szczyt Chacraraju. W Cerro Collo będzie na Nas czekał transport prywatny, skąd będziemy podróżować do wsi Vaqueria. Następnie udamy się do Cebollapampa, mijając Portachuelo (4767 m), skąd zobaczymy szczyty: Huascaran, Chopicalqui, Huandoy, Pisco, Chacraraju. Zejście do 42km, gdzie dojdziemy do laguny 69 (4400 m).Powrót do obozu Cebollapampa (3850 metrów). (Zmiana wysokości :+ 420 m, długość wędrówki: ok. 6-5 godzin).

Dzień 21: Cebollapampa (3850 m); Huaraz - Hotel w Limie.

Po śniadaniu powrót do miasta Huaraz. Pożegnalny obiad po długiej podróży. Wolne popołudnie.Powrót autobusem do Limy.

Dzień 22: Powrót.

Przyjazd do Limy w godzinach porannych, powrót do kraju. Koniec wycieczki.

Trekking w Peru - 22 dni

Cena obejmuje:

 • Hotele *** ze śniadaniami. Zakwaterowanie w pokojach 2-os.
 • Loty krajowe Lima– Cusco - Lima
 • Transfery  (lotnisko – hotel- lotnisko)
 • Transport naziemny, który jest zawarty w programie – pociąg do Machu Picchu, rejs po jeziorze Titicaca
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów : Parki Narodowe, muzea,katedry, ruiny Machu Pichu i inne atrakcje zawarte w programie.
 • Transport prywatny za wyjątkiem (camino inca) Szlaku Inków i (valle Sagrado ) Świętej Doliny Inków
 • Lokalny autobus – tylko : Arequipa Cabanaconde y Lima - Huaraz - Lima
 • Lokalni przewodnicy - język hiszpański i język angielski.
 • Pełne wyżywienie podczas trekkingu

Cena nie obejmuje:

 • Przekąsek, wody, biletów wstępu na dyskoteki i napojów alkoholowych
 • Biletu międzynarodowego

Informacje na temat jedzenia i picia:

W miastach można się spotkać z różnym typem kuchni: dania typowe, międzynarodowe 
Cena żywności wynosi ok 5-10$ /dzień  

Wymiana waluty:
W każdym mieście istnieją kantory, w których można wymienić euro, dolary itp.

 

Co mam ze sobą wziąć?
Buty, małą latarkę, kapelusz, krem przeciwsłoneczny, zróżnicowaną odzież ze względu na różne klimaty

Śpiwór (opcjonalnie). Możliwość wypożyczenia.

 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Trekking w Peru - 22 dni

Escribe el código Captcha que estás viendo