Wycieczka Ekwador + Galapagos - 15 dni - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Ekwador + Galapagos. Ciepły i słoneczny kraj zamieszkany przez 12 mln uśmiechniętych mieszkanców tego pięknego zakątka na Ziemi. Będziemy podróżować poprzez ekwadorskie Andy, dżunglę amazońską, oraz wyspy Galapagos. Logo Ekwadoru brzmi "Kochaj życie"!

 

Odkrycie Ekwadoru + Galapagos I

Dzień 1: Wyjazd z miejscowości rodzinnej do Quito.

Wylot z rodzinnego kraju, przylot do Quito, transfer do wybranego hotelu, odpoczynek do dnia następnego.

Dzień 2: Quito.

Quito jest stolicą Ekwadoru położoną na 2800m wysokości. Zachowało się tutaj wiele zabytków architektury kolonialnej, a zabudowa staromiejska została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1978. Po śniadaniu zwiedzedzimy starożytną i kolonialną część miasta, odwiedzając: klasztor Ameryk, kościół i klasztor San Francisco, Santo Domingo i Narodowe Muzeum Mariscal Antonio José de Sucre. Po południu zwiedzimy “La Mitad del Mundo” “Środek Świata” muzeum, postawione w miejscu domniemanej linii równika. Po długim dniu, powrót do hotelu – odpoczynek.

Dzień 3: Quito - Cotopaxi.

Po śniadaniu w hotelu odwiedzimy Narodowy Park Cotopaxi i wulkan Cotopaxi. Potem wyruszymy na południe (wiele przystanków w celu zrobienia zdjęć). Naszym celem będą łaźne. W miejscu zakwaterowania będziemy mogli podziwiać piękny tropikalny krajobraz, z widokiem na wulkan Tungurahua.

Dzień 4: Baños - La Paila del Diablo.

20 km wycieczka rowerowa poprzez piękną drogę z roślinnością tropikalną, oraz wieloma wodospadami. Po spędzeniu pół dnia na rowerze, powrót do łaźni. Czas na relaks w słynnych gorących źródłach.

Dzień 5: Baños - Riobamba.

Rano jedziemy do Riobamba, gdzie spędzimy noc u stóp Chimborazo (6310), najwyższy szczyt w Ekwadorze.

Dzień 6: Riobamba - Guamote - Cuenca.

Wczesne śniadanie. Podróż do Guamote, gdzie zwiedzimy typowy rynek, najbardziej malowniczy w Ekwadorze. W szczególności wyróżnia się tu targ krów. W miejscowości Chachan wsiądziemy do pociągu. Po drodze podziwiać będziemy spektakularną trasę kolejową znaną, jako "Nos Diabła”. Po podróży pociągiem posiłek na świeżym powietrzu. Na ostatnim przystanku, będzie na Nas czekał autobus, który zabierze nas do miasta Cuenca, gdzie spędzimy noc.

Dzień 7: Cuenca - Zwiedzanie miasta.

Dzisiaj zwiedzimy piękne kolonialne miasto Cuenca, które jest znane, jako najpiękniejsze miasto w Ekwadorze. Ze względu na zabytkową zabudowę, centrum miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od roku 1979. Spacer wzdłuż brzegu rzeki Tomebamba, zwiedzanie imponującej katedry, tradycyjnego targu oraz targu kwiatowego. Są to tylko niektóre z atrakcji wciągu spaceru. Odwiedzimy także fabrykę kapeluszy z Panamy, gdzie dowiedzą się Państwo wiele na temat produkcji najdelikatniejszych kapeluszy na świecie. Wolne popołudnie na spacer po mieście.

Dzień 8: Cuenca - Narodowy Park Cajas- Guayaquil.

Po śniadaniu udamy się do Guayaquil. Po drodze zatrzymamy się w Narodowym Parku Cajas, położonym na wyżynach Ekwadoru (bilety niewliczone w cenę). W Parku będziemy podziwiać wspaniały górski krajobraz z licznymi lagunami i bagnami. W rezerwacie przyrody znajduje się ponad 230 jezior o wielkości, co najmniej 10 ha. W Lagunie Llaviuco możemy zobaczyć wiele gatunków ptaków. Następnie przejdziemy do najwyższego punktu w Narodowym Parku Cajas. Powędrujemy także poprzez "Lagunę Toreadora" aż do lasu Polylepis. Po drodze zobaczymy wiele gatunków roślin. Po wspaniałej podróży poprzez zróżnicowany klimat i roślinność, odwiedzimy małe domki, gdzie zobaczymy żniwa zielonych bananów oraz kakao. Po południu przyjazd do hotelu w portowym mieście Guayaquil.

Dzień 9: Guayaquil - zwiedzanie miasta.

Rano wyruszymy zwiedzać miasto. Zobaczymy między innymi: Park Bolivar z licznymi iguanami, imponujący budynek Ratuszu na Placu Administracji, el Torre del Reloj, "Malecon 2000" - trzy kilkumetrowa promenada ciągnąca się wzdłuż rzeki Guayas i zabytkowej dzielnicy Las Peñas (wejście niewliczone w cenę). Wejdziemy także na wzgórze Santa Ana, z którego rozpościera się najlepszy widok na miasto. Wolne popołudnie na spacer lub odpoczynek w hotelu.

Dzień 10: Galapagos (dzień 1).

Lot z Guayaquil do Baltra. Transfer do "Puerto Ayora" na wyspie Santa Cruz. W godzinach popołudniowych zwiedzanie zatoki, z której rozpościera się widok na klify, ptaki i lwy morskie. Ponadto pójdziemy do Las Grietas gdzie będziemy podziwiać formacje lawy, legwany morskie, ptaki, solnisko, gdzie w naturalny sposób jest produkowana sól.  Kąpiel przy klifach, nurkowanie (wcześniej trzeba wypożyczyć sprzęt). Na plaży Estrada, czas na kąpiele oraz nurkowanie. Wieczorem powrót do hotelu na kolację.

Dzień 11: Galapagos (Dzień 2).

Po śniadaniu odwiedzimy Centro de Interpretación de la Reserva Marina w Puerto Ayora na wyspie Santa Cruz. Pójdziemy do zatoki Żółwi (Tortuga Bay ) w celu obserwowania ptaków morskich, gadów , typowej roślinności, lasu z olbrzymimi kaktusami i namorzynami. Pod koniec trasy pójdziemy na plażę, gdzie będzie możliwość: pływania, opalania się, nurkowania, wypożyczenia kajaków. W południe wracamy do Puerto Ayora na obiad. Następnie odwiedzimy stację badawczą Charlesa Darwina, gdzie zobaczymy: centrum interpretacji natury, centrum hodowli żółwi lądowych i iguan, las kaktusów, grunty leśne i niektóre ptaki. Do roku 2012 mogliśmy zobaczyć słynnego żółwia „samotnego Geogra”, który był jedynym ocalałym z jego gatunku. Ponieważ był to ostatni żółw z tego podgatunku, przez lata próbowano znaleźć samicę. Samotny George zdechł 24 czerwca 2012 roku. Powrót do hotelu na kolację.

Dzień 12: Galapagos (dzień 3).

Rano udamy się statkiem na wyspę Floreana. Podczas tej podróży jest możliwość zobaczenia delfinów i wielorybów. W Puerto Velasco Ibarra odwiedzimy najwyższy punkt wyspy Asilo de la Paz, który jest historycznym miejscem osiedlania się piratów oraz pierwszych mieszkańców wyspy. Zobaczymy także żółwie w ich półnaturalnym środowisku. W południe zjemy obiad w typowej restauracji. Po obiedzie spacer do Lobería, gdzie można zobaczyć lwy morskie, legwany morskie, kraby i inne endemiczne gatunki roślin i zwierząt. Możliwość kąpieli oraz nurkowania na plaży Prieta .Po południu powrót do Puerto Ayora na wyspie Santa Cruz. Kolacja w hotelu.

Dzień 13: Galapagos (dzień 4).

Po śniadaniu podróż statkiem na wyspę Isabela. Odwiedzimy wysepkę Tintoreras, gdzie można zobaczyć kilka gatunków ptaków morskich, takich jak głuptaki morskie, pingwiny, pelikany oraz legwany morskie, rekiny itp. Możliwość nurkowania. Przed obiadem pójdziemy na plażę w Puerto Villamil. Zwiedzimy mokradła w celu obserwacji flamingów i niektórych ptaków. Przed powrotem do Puerto Ayora, wizyta w centrum hodowli żółwia. Kolacja w hotelu.

Dzień 14: Galapagos (dzień 5).

Rano zwiedzimy bliźniacze kratery w górach Santa Cruz, gdzie zamieszkuję ptak Brujo, jeden z najbardziej kolorowych ptaków na wyspach. Tutaj też można zobaczyć las endemitów. O 21: 00 transfer na lotnisko Baltra . Lot do Guayaquil lub Quito, gdzie skorzystamy z lotu do kraju ( lot tego samego dnia lub następnego)

Dzień 15: Powrót do domu.

Powrotny lot do kraju zamieszkania.

Wycieczka Ekwador + Galapagos - 15 dni

Cena obejmuje:

 • Lokalny transport naziemny, transfery z lotniska
 • Przewodnika
 • Zakwaterowanie w komfortowych hotelach, w pokojach jedno-,dwu - lub trzyosobowych
 • Codzienne śniadania
 • Wszystkie atrakcje przewidziane w programie
 • Bilet na pociąg

Cena nie obejmuje:

 • Międzynarodowych lotów
 • Lotu Guayaquil - Baltra, Baltra - Guayaquil
 • Niewymienionych posiłków
 • Napojów
 • Napiwków
 • Wydatków osobistych
 • Biletu wstępu do Parku Narodowego Galapagos
 • Podatku wyjazdu z Guayaquil (ok. 29 USD) oraz z Quito (ok. 46 dolarów).

Informacje na temat hoteli:

Standard: Standardowe i komfortowe hotele, w zależności od miejsca i warunków, zawsze są średniej klasy.

 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Wycieczka Ekwador + Galapagos

Escribe el código Captcha que estás viendo