Wycieczka Północ i południe Peru - 20 dni - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Preinkaskie kultury zjednoczyły Imperium Inków. Podczas tej wycieczki zwiedzimy Chan Chan (blisko Trujillo), Lambayeque (kolonialne domy Republikanów), El señor de Sipan, kanion Colca, Machu Picchu (archeologiczny kompleks XV), jezioro Titicaca itp. Wycieczka obejmuje większość kraju.

 

Pòlnoc i poludnie Peru

Dzień 1: Wyjazd z miejsca pobytu do Limy.

Lot z miejsca zamieszkania do Limy. Na lotnisku czekać będzie na Nas ekipa przywitalna.Transfer do hotelu. W zależności od godziny przyjazdu zwiedzanie nowoczesnej Limy, między innymi: Park Kennedego, Calle de la Pizza, (możliwość posiłku na trasie).

Dzień 2: Lima - Trujillo.Rano, lot do Trujillo.

Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie i odkrywanie miasta Trujillo, m.in.: centrum miasta, świątynia Słońca i Księżyca, centra religijne kultury Mochica, muzeum archeologiczne miasta Trujillo. Nocleg.

Dzień 3: Trujillo - Chan Chan.

Dziś odwiedzimy miasto Chan Chan. Miasto to uważane jest za stolicę Imperium Chimu (XIII) , zobaczymy również plaże Huanchaco. Potem będziemy kontynuować  Naszą podróż, aż  do miasta Chiclayo, gdzie będziemy mieli nocleg.

Dzień 4: Zwiedzanie miasta Chiclayo.

Zwiedzanie najciekawszych i najważniejszych zabytków miasta Chiclayo.

Dzień 5: Chiclayo - Lambayeque - Sipan - Lima.

Poranny wyjazd z miasta w celu zwiedzenia imponującej nekropolii Huaca (Centrum kultury Mochica). Zobaczymy także: Señor de Sipan, obiekt udekorowany częściami złota, muzeum Grobowców Królewskich i kompleks archeologiczny Tucume (Dolina piramid). Powrót do hotelu, odpoczynek. Nocą, lot do Limy.

Dzień 6: Lima.

Zwiedzanie historycznego centrum Limy, zobaczymy między innymi: rynek główny i promenadę, która biegnie wzdłuż rzeki Rimac. Następnie odwiedzimy katedrę oraz katakumby pod kościołem San Francisco. Powrót do hotelu, po południu czas wolny.

Dzień 7: Lima- Arequipa.

Po południu lot do Arequipy.

Dzień 8: Arequipa - City Tour.
Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona jest na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza i jest drugim największym miastem w Peru, po Limie. Miasto otaczają 2 góry i wulkan: Pichu Pichu ,Chachani i wulkan Misti .Nazwa miasta pochodzi z języka Keczua, Arequipa - Ari = Tu i Quepay = Pozostać (tu pozostań). Miasto zostało założone w 1540, pokazuje ono fascynującą kolonialną przeszłość, główne budynki są zbudowane z białej skały (tzw. Sillar) pochodzenia wulkanicznego. Zabytkowe centrum Arequipy, nazywane także "Białym miastem", zostało uznane za Światowe Dziedzictwo UNESCO w 2000 roku. Dziś odbędziemy wycieczkę po mieście i zwiedzimy: katedrę, labirynt klasztoru Świętej Katarzyny, muzeum archeologiczne, kościół de la Compania i krużganki, Casona Tristán del Pozo, plac San Francisco i plac główny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 9: Arequipa.

Arequipa uważana jest za najpiękniejsze miasto w Peru. Warto udać się na spacer i odwiedzić niektóre miejsca, w których zobaczymy: Mumie Juanita (La momia Juanita), El Molino de Sabandia ( 8 km od miasta), La Mansión del Fundador itp.

Dzień 10: Arequipa – Chivay.

Wcześnie rano, wyruszymy w niesamowitą podróż (ok. 4 godz.) naszym autobusem turystycznym w kierunku kanionu Colca, najgłębszego na świecie (3400 m) . Po drodze miniemy, Pampa Cañahuas, Narodowy Rezerwat Aguada Blanca, siedlisko wikunii i alpaki. Najwyższy punkt drogi wynosi 4900 m. Podczas podróży zobaczymy również prekolumbijskie tarasy, nadal uprawiane przez rodzimych mieszkańców Collaguas. Colca jest odpowiednim miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych. Nocleg w hotelu w miasteczku Chivay.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch.

Odległość: 160 km.

Dzień 11: Colca - Cruz del Condor Puno.
Bardzo wcześnie rano wyruszamy do Cruz del Condor (Krzyż Kondorów). Z miejsca tego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów. W drodze powrotnej odwiedzimy wieś Yanque, Coporaque, Achoma i Maca. Będzie to dobra okazja, aby poznać życie mieszkańców, które niewiele się zmieniło od czasów Inków. Czas na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy aubobusem turystycznym do miasta Puno. Po drodze miniemy el Bosque de Piedra de Imata (las), zobaczymy flamingi i rodzime ptaki z tego obszaru.

Dzień 12 - 13: Puno - Jezioro Titicaca - Puno.

Typowe domy ludności zamieszkującej region oraz dom Andina. Cały dzień spędzimy na rejsie motorówką po jeziorze Titicaca, gdzie zobaczymy jego wyspy: Uros, Taquile i Amantani. Na wyspach poznamy zwyczaje ludzi, zabytki archeologiczne oraz technologie rolnicze (nadal w użyciu) powstałe przed panowaniem Inków. Nocleg na jednej z wysp w celu poznania życia i zwyczajów mieszkańców.

Dzień 14: Puno - Cusco.
Śniadanie. Poranny wyjazd autokarem do miasta Cusco. Jedziemy wzdłuż wysokiego płaskowyżu Collao, zatrzymując się w mieście Ayaviri, ważnym ośrodkiem włókienniczym i hodowlanym, odwiedzimy imponującą świątynię Kalasasaya, ruiny starożytnej kultury Pucara. Po drodze zatrzymamy się w Rachi, gdzie zobaczymy spektakularne Sanktuarium Inka zbudowane przez Inków Pachacutec, poświęcone wielkiemu Bogu Inków (Wirakocza). Sanktuarium posiada wielką ścianę centralną (piękna architektura Inków) zbudowaną z kamienia. Pozostałe ściany zbudowane są z gigantycznych cegieł. Struktura posiada również dwie boczne kolumny. Wokół świątyni istnieje kilka budynków zamieszkałych przez osoby lub wykorzystywanych do magazynowania i przechowywania rzeczy. Po około 70km docieramy do rancza "La Raya", gdzie można zobaczyć stada wigonia i lam. Podczas podróży miniemy jezioro Wacarpay, które oferuje nam przepiękne widoki na góry odbite w jego spokojnych wodach. Docieramy do miasta Andahuaylillas, gdzie odwiedzamy kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany bardziej jako Kaplicę Sykstyńską Ameryk, ze względu na jego sufit. Obiad w formie bufetu w cichej restauracji, gdzie można cieszyć się wyśmienitą kuchnią regionu. Przyjazd do Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Dzień 15: Cusco - City Tour i zwiedzanie pobliskich ruin.
Śniadanie, wolny poranek. Zwiedzanie Cusco, odwiedzimy plac główny, katedrę i świątynię Słońca Korikancha. Wyjazd z miasta, zwiedzanie skalnego sanktuarium Inków Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującej fortecy Sacsayhuaman, wybudowanej w miejscu strategicznym na wzgórzu z widokiem na Cusco, słynącej z ogromnych kamieni rzeźbionych ze zdumiewającą precyzją, tworzących ściany zewnętrzne. Część z nich osiąga ponad 9 metrów wysokości i ważący ponad 350 ton. Powrót do hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 16: Cusco - Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta dolina Inków).
Zaczynamy wycieczkę do Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję spotkać typowe tarasy Inków i wsie, takie jak Pisac (kolorowe rynki indiańskie), Calca, Yucay, Urubamba. Obiad. W godzinach popołudniowych, zwiedzanie Ollantaytambo, ogromnego kompleksu Inkaskiego, który pełni funkcje administracyjne, rolnicze i religijne. Zobaczymy wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Transfer do hotelu.

Nocleg w Świętej Dolinie Inków.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 17: Valle Sagrado - Aguas Calientes - Machu Picchu.

Podróż do miasta Aguas Calientes, położonego u stóp Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego badacza Hirama Binghama. Przyjazd. Po przyjeździe do Aguas Calientes, podążymy autobusem (ok. 25 min), zygzakowatą drogą w kierunku " Zaginionego Miasta Inków, jednego z nowych 7 cudów świata". Spacer po ruinach około 3 godzin. Nasz przewodnik wyjaśni Państwu zaskakujący stopień technologii osiągnięty przez konstruktorów tej niesamowitej budowli oraz precyzję w rozkładzie jej ogromnych kamiennych konstrukcji. Kanały wodne ujawniają głęboką wiedzę na temat hydrauliki.

Intihuatana "najwyższy punkt położenia Słońca" służył, jako kalendarz słoneczny, regulował okres sadzenia i zbiorów, udowadnia Nam głęboką wiedzę i zaawansowanie technologiczne imperium. Wszystkie te budynki, wraz z Świątynią Słońca, laTumba Real, la Casa del Sacredote, kąpieliskiem Inków i świątynią Tres Ventanas, pozwalają się nam cofnąć w czasie i przy pomocy naszego przewodnika przeżyjemy niezapomnianą przygodę.

Nocleg w Aguas Calientes.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 18: Machu Picchu - Cusco.

Śniadanie. Doskonała okazja, aby wstać wcześnie i cieszyć się pięknym wschodem słońca, a także wybrać się na spacer po mieście Aguas Calientes (możliwość zwiedzenia wód termalnych).

Czas wolny na (niewliczone w cenę):
- drugą wizytę w Machu Picchu. Dla osób żądnych przygód polecamy wejście na szczyt Huayna Picchu (jeśli nie pada deszcz), z którego rozpościera się wspaniały widok na Machu Picchu. Wejście na górę trwa około 2,5h i może być dokonane jedynie przed godziną 13:00. Ważne, aby zarejestrować się w budce przed rozpoczęciem trasy. Ekscytująca przygoda dla turystów, którzy chcą zobaczyć kontrast pomiędzy naturą i cudu wyłaniającego się z ziemi.Po południu powrót pociągiem do Cusco, transfer do hotelu.

Nocleg: Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 19: Cusco.

Dzień na zwiedzanie lub zakupy.

Dzień 20: Cusco - Lima.

Lot z Cuzco do Limy. Transfer na lotnisko. Międzynarodowy lot do domu.

Wycieczka Północ i południe Peru - 20 dni

Cena obejmuje:

  • Zakwaterowanie, hotele (oraz inny typ zakwaterowania) ze śniadaniem
  • Zakwaterowanie, przeważnie w pokojach dwuosobowych
  • Loty krajowe
  • Transfery (lotnisko-hotel-lotnisko)
  • Wszystkie transporty naziemne - pociąg do Machu Picchu, rejs po jeziorze Titicaca
  • Wszystkie bilety wstępu do Parków Narodowych, kościołów, muzeów, katedr, ruin Machu Picchu, i atrakcji które są w programie.
  • Przewodnika turystycznego posiadający wiedzę ogólną na temat geografii, historii i kultury (grupa 3os.). Spędzi on z Państwem częśc trasy.
  • Lokalnych przewodników

Cena nie obejmuje:

  • Jedzenia, picia, przekąsek,wody, biletów wstępu na dyskoteki i napójów alkoholowych
  • Biletu międzynarodowego

Informacje na temat jedzenia i picia:

W miastach można się spotkać z różnym typem kuchni: dania typowe, międzynarodowe.

Cena żywności wynosi ok 5-10$ /dzień  

Wymiana waluty:
W każdym mieście istnieją kantory, w których można wymienić euro, dolary itp.

 

Co mam ze sobą wziąć?
Buty, małą latarkę, kapelusz, krem przeciwsłoneczny, zróżnicowaną odzież ze względu na różne klimaty.

 

Wycieczka zostanie zorganizowana dla min. 2 osób

 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Północ i południe Peru

Escribe el código Captcha que estás viendo