Wycieczka Peru, Boliwa, Chile - 21 dni - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Jest to podróż dla osób lubiących przygody i wyzwania. Peru, Boliwia, Chile - podczas podróży po tych krajach Ameryki Południowej zdobędziemy nowe doświadczenia. Zobaczymy między innymi słynne ruiny Inków - Machu Picchu, jezioro Titicaca, piękne miasto Arequipa, wspaniały krajobraz boliwijskiego Altiplano, Salar de Uyuni oraz najbardziej suchą pustynię świata "Atakamę".

 

Peru, Boliwia, Chile

Dzień 1: Wylot z rodzinnego miasta do Limy.

Wylot z naszego rodzinnego miasta, do Limy, Peru. Na lotnisku czekać będzie na Nas ekipa przywitalna. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przyjazdu, zwiedzanie nowoczesnej Limy, między innymi: Park Kennedego, Calle de la Pizza, (możliwość posiłku na trasie).

Dzień 2: Lima- City Tour – Paracas.
Śniadanie w hotelu. Dziś zwiedzimy Limę - stolicę kraju. Poznamy Limę kolonialną (UNESCO) i Limę nowoczesną, zobaczymy: plac San Martin, Plaza Mayor (plac główny), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarry, katakumby San Francisco, park de la Muralla, a następnie wyruszymy na południe kraju do miasta Paracas (autostrada Panameryka). Zatrzymamy się na obiad na plaży: zjemy typowe danie (wegetariańskie lub mięsne). Po drodze do Paracas istnieje możliwość zakupienia na rynku owoców i napojów. Przyjazd do hotelu w Paracas. Czas wolny na odpoczynek lub spacer po miejscowości.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad

Odległość: 285 km

Dzień 3: Paracas - Islas Ballestas - Nazca.
Po śniadaniu zwiedzimy wyspy Ballestas (łodzią). Po drodze miniemy zatokę, zobaczymy port San Martín, zbocza piaszczystych stoków, tajemniczy kandelabr (stojący świecznik) oraz lwy i ptaki morskie w ich naturalnym środowisku, jednym z najpiękniejszych krajobrazów peruwiańskiego wybrzeża. W południe będziemy kontynuować naszą wycieczkę aż do miasta Nazca. Po drodze będziemy mieli możliwość zwiedzenia winiarni oraz oazy Huacachina.Przelot awionetką nad liniami na płaskowyżu Nazca (lista UNESCO), w przypadku braku czasu, lot odbędzie się dnia następnego.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 200 km.

Dzień 4: Nazca- Arequipa.

Po locie nad liniami Nazca (w przypadku, gdy lot nie odbył się dnia poprzedniego) opuszczamy miasto. Linie Nazca i geoglify (rysunki, figury lub wzory na ziemi sporych rozmiarów) znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najbardziej reprezentatywne są rysunki zwierząt: ptaki 25 i 275 metrów długości (kondory, czapla, żuraw, pelikan, mewa, papuga, inne), małpa, pająk, ślimak, wieloryb (27 metrów), pies z długimi nogami i ogonem, dwie lamy, itp. W kategorii gadów można zobaczyć jaszczurkę, którą trochę ucięto w celu budowy Panamerykańskiej autostrady, iguanę i węża. Wiele z rysunków tworzy spirale. Po locie będziemy kontynuować naszą drogę w kierunku miasta Arequipa. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu.

Uwaga: Wskazane jest, aby zjeść śniadanie po locie. W przypadku złych warunków atmosferycznych może się zdarzyć, że loty zostaną odwołane.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 543 km

Dzień 5: Arequipa - City Tour.
Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona jest na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza i jest drugim największym miastem w Peru, po Limie. Miasto otaczają 2 góry i wulkan: Pichu Pichu,Chachani i wulkan Misti. Nazwa miasta pochodzi z języka Keczua, Arequipa - Ari = Tu i Quepay = Pozostać (tu pozostań). Miasto zostało założone w 1540, pokazuje ono fascynującą kolonialną przeszłość, główne budynki są zbudowane z białej skały (tzw. Sillar) pochodzenia wulkanicznego. Zabytkowe centrum Arequipy, nazywane także "Białym miastem", zostało uznane za Światowe Dziedzictwo UNESCO w 2000 roku. Dziś odbędziemy wycieczkę po mieście i zwiedzimy: katedrę, labirynt klasztoru Świętej Katarzyny, muzeum archeologiczne, kościół de la Compania i krużganki, Casona Tristán del Pozo, plac San Francisco i plac główny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 6: Arequipa - Chivay.
Wcześnie rano, wyruszymy w niesamowitą podróż (ok. 4 godz.) naszym autobusem turystycznym w kierunku kanionu Colca (najgłębszy na świecie - 3400 m). Po drodze miniemy, Pampa Cañahuas, Narodowy Rezerwat Aguada Blanca, siedlisko wikunii i alpaki. Najwyższy punkt drogi wynosi 4900 m. Po drodze zobaczymy również tarasy prekolumbijskie, nadal uprawiane przez rodzimych mieszkańców Collaguas. Colca jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych. Nocleg w hotelu w miasteczku Chivay.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Odległość: 160 km.

Dzień 7: Colca - Cruz del Condor - Arequipa.
Bardzo wcześnie rano wyruszamy do Cruz del Condor (Krzyż Kondorów). Z miejsca tego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów. W drodze powrotnej odwiedzimy wieś Yanque, Coporaque, Achoma i Maca. Będzie to dobra okazja, aby poznać życie mieszkańców, które niewiele się zmieniło od czasów panowania Inków. Czas na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wracamy do Arequipy.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Obiad w Chivay, powrót do Arequipy – nocleg.

Dzień 8: Arequipa - Cusco.

Wczesnym rankiem lot do Cusco. Po zakwaterowaniu w hotelu, zjemy obiad, po południu zwiedzimy miasto, między innymi: katedrę, Plaza Mayor (Rynek Główny), Coricancha (kolonialny kościół zbudowany w świątyni Inków), słynny kamień z 12 zakrętami i pobliskie ruiny Sacsayhuaman.

Dzień 9: Cusco - Valle Sagrado (Święta dolina Inków).
Zaczynamy wycieczkę do Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć typowe tarasy Inków i wsie, takie jak Pisac (kolorowe rynki indiańskie), Calca, Yucay, Urubamba. Obiad. W godzinach popołudniowych, zwiedzanie Ollantaytambo, ogromnego kompleksu inkaskiego, który pełni funkcje administracyjne, rolnicze i religijne. Zobaczymy wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Przejazd do hotelu. Nocleg w dolinie Cusco.

Dzień 10: Cusco - Wiñaywayna - Aguas Calientes - Szlak Inków - 2 dni.

Przejazd do 104km, gdzie zaczniemy nasz spacer w klimacie subtropikalnym, odwiedzimy miejsce archeologiczne Chachabamba (2.150 m), po około 3- godzinnym marszu dotrzemy do Winaywayna, imponującego kompleksu złożonego z centrum agrokultury, sektora religijnego, oraz sektora miejskiego. Następnie pójdziemy do Intipunku, "La Puerta del Sol - Drzwi Słońca", panoramicznego widoku na majestatyczny "Machu Picchu". Od Intipunku zejdziemy do Machu Picchu, aby złapać autobus do Aguas Calientes.

Dzień 11: Aguas Calientes - Machu Picchu - Cusco.

Szlak Inków 2 dni.Wcześnie rano jedziemy autobusem do Machu Picchu, aby cieszyć się wschodem słońca w tym magicznym miejscu, oraz spokojem zaginionego miasta Inków. Wycieczka z przewodnikiem (ok. 2 ½ godziny), czas wolny na spacer lub marsz na górę "Huaynapicchu" - widok na Machu Picchu, dolinę i góry, które go otaczają, lub odwiedzenie świątyni Księżyca i imponującego mostu Inków. W godzinach popołudniowych wracamy autobusem do Aguas Calientes, skąd wrócimy do Cusco pociągiem, transfer do hotelu.

Dzień 12: Cusco rekreacyjnie.

Czas wolny. Możliwość poznania życia w Cusco. Dzień poświęcony na odpoczynek lub zakupy.

Dzień 13: Cusco - Puno.

Rano po śniadaniu wyruszamy autobusem turystycznym do Puno. Podczas tej trasy zobaczymy miejsca, takie jak: Andahuaylillas (słynny kościół, znany bardziej, jako Kaplica Sykstyńska Ameryk), Raqchi (spektakularne budynki zbudowane z gliny), "La Raya" gdzie można zobaczyć stada wigonia i lam, oraz kompleks archeologiczny Pucara, Puno.

Dzień 14: Jezioro Titicaca (Uros - Taquile).

Wcześnie rano, udajemy się w niezapomnianą wycieczkę typową łódką po jeziorze Titicaca (15 pasażerów na łodzi), będziemy podziwiać wspaniałe widoki jeziora znanego także, jako "najwyżej położone jezioro żeglugowe na świecie." Odwiedzimy jedną z pływających wysp Uros, gdzie mieszkańcy nadal praktykują swoją tradycyjną kulturę. Potem popłyniemy na wyspę Taquile, gdzie zjemy obiad i spotkamy się z osobami zamieszkującymi wyspę.

Dzień 15: Puno - Copacabana - La Paz.

Po śniadaniu udamy się na dworzec autobusowy. Podróż autobusem do miasta La Paz - Boliwia. Dojazd do granicy z Boliwią, pożegnanie się z Peru. Po drodze zwiedzimy Copacabanę (piękne miasto położone nad jeziorem Titicaca, na wysokości 3841 m).Po przejechaniu 155 km. docieramy do miasta La Paz. Kolacja i nocleg w La Paz.

Dzień 16: La Paz – Valle de La Luna (opcjonalnie Downhill*)

Wycieczka do Doliny Księżycowej, zbudowanej z czerwonych skał. Pójdziemy także na rynek czarownic w celu zrobienia zakupów. Opcjonalna wycieczka rowerowa do Coroico, całodniowa podróż z 4700m do 1300 m n.p.m. (Jazda na rowerze jest bezpieczna).

* Downhill- jedna z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego, polegająca na indywidualnym zjeździe rowerem na czas po stromych, naturalnych stokach).

Dzień 17: La Paz - Uyuni.

Z La Paz udajemy się do Uyuni. Podróż trwa około 11 godzin, po drodze zatrzymujemy się, aby zjeść i zrobić kilka zdjęć. Przyjazd do Uyuni, odpoczynek do następnego dnia. Jeżeli nie będzie pociągu, złapiemy autobus nocny.

Z Oruro do Uyuni

Ekpres

Wtorek i piątek

Wara Wara

Niedziela i środa

Miasto wyjazdu

Miasto docelowe

Odjazd

Przyjazd

Odjazd

Przyjazd

Oruro

Uyuni

15:30

22:20

19:00

02:20+

Dzień 18: Salar de Uyuni - Chuivica.

Około 10 rano wyjazd. Samochodami 4x4 wyruszamy do Salar de Uyuni, gdzie spędzimy większość dnia. Salar de Uyuni jest to solnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w południowo-zachodniej Boliwii na obszarze płaskowyżu Altiplano w Andach. Solnisko jest długie na 160 km i szerokie na 135 km, co czyni je największym na świecie. W Colchani na północ od jeziora, będziemy obserwować wydobywanie soli, a następnie zobaczymy hotel, całkowicie wykonany z soli. Wizyta Inkahuasi (Wyspa Rybaków), wyspy słynącej z kaktusów. Zjemy na świeżym powietrzu, po czym udamy się do naszego miejsca zakwaterowania w Chuivica, po drugiej stronie solniska.

Podstawowe zakwaterowanie.Noc w pensjonacie / lokalny hotelik.

Wyżywienie: Pełne

Dzień 19: Chuivica - Laguna Colorada.

Kontynuujemy naszą podróż podziwiając wspaniałą panoramę Altiplano, Bosque de Piedra (kamienny las), czynny wulkan Ollagüe, oraz laguny gdzie zobaczymy flamingi i inne dzikie zwierzęta. Nocleg w pobliżu Laguna Colorada, na 4.300 m.

Podstawowe zakwaterowanie. Noc w domku / kamping.

Wyżywienie: Pełne

Dzień 20: Laguna Colorada - San Pedro de Atacama.

Dzisiaj udamy się do San Pedro de Atacama w Chile. Przed przekroczeniem chilijskiej granicy zwiedzimy gejzery "Sol de la Mañana " na 5.000 m wysokości, gorące źródła oraz laguny. Przed posiłkiem dojedziemy do San Pedro de Atacama, oazy znajdującej się pośrodku najbardziej suchej pustyni na świecie.

Noc w miejscowym hotelu.

Wyżywienie: Śniadanie.

Dzień 21: San Pedro de Atacama – Tatio – (Valle de la Luna -Dolina Księżycowa).

Dziś zobaczymy gejzery Tatio. Położone w Andach, około 99 km od San Pedro de Atacama, na wysokości 4320 m n.p.m. Para wodna unosi się na powierzchni przez szczeliny w skorupie ziemskiej, osiągając temperaturę 85 ° C. O świcie, z temperaturami poniżej zera, można zobaczyć imponujące i wspaniałe zjawisko gwałtownego przepływu pary, która wznosi się na 10 metrów wysokości.  Po wizycie gejzerów powrót do hotelu, wykwaterowanie i podróż do Doliny Księżycowej. Na drodze z San Pedro do Calamy, zatrzymamy się, aby zrobić zdjęcia solnym górom. W Dolinie Księżycowej zobaczymy solne posągi "Las Tres Marias", kopalnie soli, oraz zachód słońca z ogromnej wydmy.

Noc w miejscowym hotelu.

Wyżywienie: Śniadanie.

Dzień 22: San Pedro de Atacama - Calama - Santiago – Dom.

Wyruszamy wczesnym rankiem. Lot z Calamy (100 km) do miasta Santiago de Chile. Międzynarodowe loty - powrót do kraju.

Wyżywienie: Śniadanie

Wycieczka Peru, Boliwa, Chile - 21 dni

Cena obejmuje:

 • Wszystkie wycieczki z przewodnikiem
 • Przewodnika na całej trasie, aż do Arequipy
 • Lot Cusco - Lima.
 • Transfery
 • 3 obiady typu bufet ( Puno - Colca - Cusco)
 • Hotele ze śniadaniami
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Parki Narodowe, muzea, pociąg do Machu Pichu, Valle Sagrado, itp.)
 • Rejs na pływające wyspy
 • Prywatny transport przez pierwsze 6 dni  podróży
 • Transport turystyczny

Cenia nie obejmuje:

 • Międzynarodowych lotów
 • Jedzenia i picia
 • Lotu z Calamy do Santiago
 • Przekąsek, wody, biletów wstępu na dyskoteki i napojów alkoholowych.
 • Lot nad liniami Nazca

Informacje na temat jedzenia i picia:
W miastach można się spotkać z różnym typem kuchni: dania typowe, międzynarodowe

Cena żywności wynosi ok 5-10$ /dzień

 

Co mam ze sobą wziąć?

Buty, małą latarkę, kapelusz, krem przeciwsłoneczny, zróżnicowaną odzież ze względu na różne klimaty

 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Peru Boliwia Chile

Escribe el código Captcha que estás viendo