Wycieczka Peru, Boliwia - 18 dni - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Wycieczka do dwóch krajów: Peru i Boliwii. Najbardziej andyjskiej części Ameryki Łacińskiej. Wspaniała trasa z przewodnikiem, który pokaże Nam cuda Altiplano (średnia wysokość 3300 m n.p.m.). Podróż ta gwarantuje Nam dużo zabawy i emocji. Zakwaterowanie w hotelach ***.

 

Peru, Boliwia

Dzień 1: Wyjazd z miejsca pobytu do Limy.

Lot z miejsca pobytu do Limy. Na lotnisku czekać będzie na Nas ekipa przywitalna.Transfer do hotelu. W zależności od godziny przyjazdu zwiedzanie nowoczesnej Limy, między innymi: Park Kennedego, Calle de la Pizza, (możliwość posiłku na trasie).

Dzień 2: Lima- City Tour – Arequipa.
Śniadanie w hotelu. Dziś zwiedzimy Limę - stolicę kraju. Poznamy Limę kolonialną (UNESCO) i Limę nowoczesną, zobaczymy: Plac San Martin, Plaza Mayor ( Plac główny), Pałac Rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarry, katakumby San Francisco. Po południu transfer na lotnisko. Lot do Arequipy, gdzie czekać będzie na Nas ekipa przywitalna. Transfer do hotelu. Nocleg.

Wyżywienie w cenie - śniadanie.

Odległość: 1009 km.

Dzień 3: Arequipa - City Tour.
Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona jest na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza i jest drugim największym miastem w Peru, po Limie. Miasto otaczają 2 góry i wulkan: Pichu Pichu ,Chachani i wulkan Misti .Nazwa miasta pochodzi z języka Keczua, Arequipa - Ari = Tu i Quepay = Pozostać (tu pozostań). Miasto zostało założone w 1540, pokazuje ono fascynującą kolonialną przeszłość, główne budynki są zbudowane z białej skały (tzw. Sillar) pochodzenia wulkanicznego. Zabytkowe centrum Arequipy, nazywane także "Białym miastem", zostało uznane za Światowe Dziedzictwo UNESCO w 2000 roku. Dziś odbędziemy wycieczkę po mieście i zwiedzimy: katedrę, labirynt klasztoru Świętej Katarzyny, muzeum archeologiczne, kościół de la Compania i krużganki, Casona Tristán del Pozo, Plac San Francisco i plac główny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 4: Arequipa - czas wolny.
Arequipa uważana jest za najpiękniejsze miasto w Peru. Warto udać się na spacer i odwiedzić niektóre miejsca, w których zobaczymy: Mumie Juanita (La momia Juanita), El Molino de Sabandia ( 8 km od miasta), La Mansión del Fundador itp.Opcjonalne wycieczki: Salinas (solnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze), Toro Muerto (zbiór starożytnych petroglifów w peruwiańskiej pustyni znajdującej się na wybrzeżu), rafting itd.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 5: Arequipa - Chivay.

Autobus turystyczny.Wcześnie rano, wyruszymy w niesamowitą podróż (ok. 4 godz.) naszym autobusem turystycznym w kierunku Kanionu Colca, najgłębszego na świecie (3400 m) . Po drodze miniemy, Pampa Cañahuas, Narodowy Rezerwat Aguada Blanca, siedlisko wikunii i alpaki. Najwyższy punkt drogi wynosi 4900 m. Po drodze zobaczymy również prekolumbijskie tarasy, nadal uprawiane przez rodzimych mieszkańców Collaguas. Colca jest odpowiednim miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych. Nocleg w hotelu w miasteczku Chivay.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch.

Odległość: 160 km.

Dzień 6: Colca - Cruz del Condor - Puno.
Bardzo wcześnie rano wyruszamy do Cruz del Condor (Krzyż Kondorów). Z miejsca tego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów. W drodze powrotnej odwiedzimy wieś Yanque, Coporaque, Achoma i Maca. Będzie to dobra okazja, aby poznać życie mieszkańców, które niewiele się zmieniło od czasów Inków. Czas na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy do miasta Puno innym autobusem turystycznym. Po drodze miniemy el Bosque de Piedra de Imata ( las), zobaczymy flamingi i rodzime ptaki z tego obszaru.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Odległość: 360 km

Dzień 7: Puno - Jezioro Titicaca.
Wcześnie rano, udamy się w niezapomnianą wycieczkę motorówką po jeziorze Titicaca, odwiedzimy pływające wyspy Uros, gdzie mieszkali starożytni pre-inkascy mieszkańcy jeziora, znani, jako „Tribu Acuática „(Plemię Wody). Zbudowali oni swoje własne wyspy poprzez okresowe dodawanie nowych warstw Totora (Scirpus Totora), włókien roślinnych pochodzących z tej samej rodziny, co trzcina papirusowa (papirus).Materiału tego używa się także do budowy domów i łodzi. Kontynuujemy naszą podróż na wyspę Taquile, zamieszkaną przez osoby, które rozwinęły, z pokolenia na pokolenie, skuteczny i oryginalny system społeczny, poprzez różne techniki tkania materiałów. Czas na obiad. Po obiedzie spacer po wzgórzach i miejscach archeologicznych. Po południu powrót do Puno i transfer do hotelu. Wolny wieczór.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 36 km.

Dzień 8: Puno - Tiahuanaco - La Paz.

Po śniadaniu udamy się do granicy Peru z Boliwią, do miejscowości Desaguadero, gdzie przekroczymy granicę. Po przejechaniu 30 minut dotrzemy do kompleksu archeologicznego Tiahuanaco, obejmującego muzea "lityczne i ceramiczne", miejsce archeologiczne Tiawanaku i jego główne ośrodki ceremonialne takie jak: piramida Akapana, świątynia, Keri Kala, Putuni, Katantallita, świątynia Kalasasaya, Puerta del Sol, itd. Czas wycieczki ok 2,5h .Po wizycie czas na obiad. Podróż do La Paz (72 km).

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 297 km

Dzień 9: La Paz - City Tour – Valle de la Luna (Dolina Księżycowa).

Po śniadaniu zwiedzimy La Paz, miasto, które posiada bogate dziedzictwo kulturowe, historyczne, architektoniczne i naturalne. Zwiedzimy Plac Murillo, katedrę, Pałac Gubernatora, kościół San Francisco, replikę świątyni Tiawanaku, punkt widokowy Quilli Quilli, muzeum Costumbrista, rynek czarownic, gdzie miejscowa ludność kupuje produkty potrzebne do odbycia rytuału Ch'alla, a także ofiarunki dla Pachamama (Matki Ziemi). Po naszej wizycie w centrum miasta, pojedziemy do Doliny Księżycowej.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 10: La Paz (dzień wolny).

Wolny dzień na zwiedzanie muzeów lub na odbycie wycieczek takich jak: Coroico (Dolina Śmierci), Trekking do Laguny Codoriri, i inne.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 11: La Paz - Copacabana- Isla del Sol.

Po śniadaniu udamy się do terminalu, aby złapać autobus turystyczny, którym pojedziemy do Copacabany. Po drodze podziwiamy piękne widoki, przekraczamy cieśninę Tikina, a następnie dojeżdżamy do bardzo urokliwego miasteczka Copacabana nad Jeziorem Titicaca, znanym z sanktuarium Matki Bożej o tej samej nazwie. Przejazd do Isla del Sol (Wyspa Słońca), gdzie obejrzymy zachód słońca. Nocleg u miejscowych rodzin na wyspie.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 155 km

Dzień 12: Isla del Sol (Wyspa Śłońca) - Copacabana - Puno.

Po wschodzie słońca śniadanie z mieszkańcami wyspy. Powrót do Copacabany. Przekraczamy granicę z Peru, po około 2-godzinnej jeździe autobusem docieramy do miasta Puno, gdzie zwiedzimy katedrę i Cerro Huajsapata - punkt widokowy na jezioro Titicaca. Nocleg w Puno.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 156 km.

Dzień 13 : Puno - Cusco. Autobus turystyczny.
Śniadanie. Poranny wyjazd autokarem do miasta Cusco. Jedziemy wzdłuż wysokiego płaskowyżu Collao, zatrzymując się w mieście Ayaviri, ważnym ośrodkiem włókienniczym i hodowlanym, odwiedzimy imponującą świątynię Kalasasaya, ruiny starożytnej kultury Pucara. Po drodze zatrzymamy się w Rachi, gdzie zobaczymy spektakularne Sanktuarium Inka zbudowane przez Inków Pachacutec i poświęcone wielkiemu Bogu Inków (Wirakocza). Sanktuarium posiada wielką ścianę centralną (piękna architektura Inków) zbudowaną z kamienia. Pozostałe ściany zbudowane są z gigantycznych cegieł. Struktura posiada również dwie boczne kolumny. Wokół świątyni istnieje kilka budynków zamieszkałych przez osoby lub wykorzystywanych do magazynowania i przechowywania rzeczy. Po około 70km docieramy do rancza "La Raya", gdzie można zobaczyć stada wigonia i lamy. Podczas podróży miniemy jezioro Wacarpay, które oferuje nam przepiękne widoki na góry odbite w jego spokojnych wodach. Docieramy do miasta Andahuaylillas i odwiedzamy kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany bardziej, jako Kaplicę Sykstyńską Ameryk, ze względu na jego sufit. Obiad w formie bufetu w cichej restauracji, gdzie można cieszyć się wyśmienitą kuchnią regionu. Przyjazd do Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Odległość 390 km.

Dzień 14: Cusco - City Tour.
Śniadanie, wolny poranek. Zwiedzanie Cusco, odwiedzimy plac główny, katedrę i świątynię Słońca Korikancha. Wyjazd z miasta, zwiedzanie: skalnego sanktuarium Inków Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującej fortecy Sacsayhuaman, wybudowanej w miejscu strategicznym na wzgórzu z widokiem na Cusco, słynącej z ogromnych kamieni rzeźbionych ze zdumiewającą precyzją, tworzących ściany zewnętrzne. Część z nich osiąga ponad 9 metrów wysokości i waży ponad 350 ton. Powrót do hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 15: Cusco - Ollantaytambo – Valle Sagrado ( Święta dolina Inków).
Zaczynamy wycieczkę do Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję spotkać typowe tarasy Inków i wsie, takie jak Pisac (kolorowe rynki indiańskie), Calca, Yucay, Urubamba. Obiad. W godzinach popołudniowych, zwiedzanie Ollantaytambo, ogromnego kompleksu Inkaskiego, który pełni funkcje administracyjne, rolnicze i religijne. Zobaczymy wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Przejazd do hotelu. Nocleg w Świętej Dolinie Inków.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 16: Przejazd pociągiem z Valle Sagrado do Machu Picchu.
Podróż do miasta Aguas Calientes, położonego u stóp Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego badacza Hirama Binghama. Przyjazd. Po przyjeździe do Aguas Calientes, podążymy autobusem (ok. 25 min), zygzakowatą drogą w kierunku " Zaginionego Miasta Inków, jednego z nowych 7 cudów świata". Spacer po ruinach - około 3 godzin. Nasz przewodnik wyjaśni Państwu zaskakujący stopień technologii osiągnięty przez konstruktorów tej niesamowitej budowli oraz precyzję w rozkładzie jej ogromnych kamiennych konstrukcji. Kanały wodne ujawniają głęboką wiedzę na temat hydrauliki.

Intihuatana "najwyższy punkt położenia Słońca", służył jako kalendarz słoneczny, regulował okres sadzenia i zbiorów, udowadnia Nam głęboką wiedzę i zaawansowanie technologiczne imperium. Wszystkie te budynki, wraz z Świątynią Słońca, laTumba Real, la Casa del Sacredote , kąpieliskiem Inków i świątynią Tres Ventanas, pozwalają się nam cofnąć w czasie i przy pomocy naszego przewodnika przeżyjemy niezapomnianą przygodę.

Nocleg w Aguas Calientes.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 17: Cusco – Czas wolny.

Czas na odwiedzenie muzeów lub na zakupy.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 18: Cusco - Lima - Powrót do domu.

Po śniadaniu transfer na lotnisko w mieście Cusco. Lot do Limy. Powrót do kraju zamieszkania.

Wycieczka Peru, Boliwia - 18 dni

Cena  obejmuje:

 • Wszystkie hotele *** ze śniadaniem.
 • Zakwaterowanie, przeważnie w pokojach dwuosobowych
 • Loty krajowe
 • Transfery ( lotnisko-hotel-lotnisko)
 • Wszystkie transporty naziemne - pociąg, rejs itp.
 • Wszystkie bilety wstępu do Parków Narodowych, kościołów, muzeów, katedr, ruin Machu Picchu, i atrakcji które są w programie.
 • Dwujęzycznego przewodnika turystyczny (Grupa większa niż 3 os.)
 • Lokalnych przewodników

Cena nie obejmuje:

 • Międzynarodowego biletu
 • Wycieczek, biletów wstępu, których nie obejmuje program
 • Przekąsek,  wody, biletów wstępu na dyskoteki i napojów alkoholowych
 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Peru, Boliwia

Escribe el código Captcha que estás viendo