Wycieczka Magiczne Peru - 17 dni - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Peru jest jednym z nielicznych krajów, które oferują Nam ciekawą historię, różnorodne krajobrazy i bogatą kulturę. Podczas tej wycieczki zwiedzimy najważniejsze atrakcje w kraju, między innymi: kanion Colca (loty kondorów), Limę, Arequipę - klasztor Świętej Katarzyny, Cruz del Condor (Krzyż Kondora), Puno, jezioro Titicaca, Cusco, Machu Picchu, itp.

 

Magiczne Peru 17 dni

Dzień 1: Wyjazd z miejsca pobytu do Limy.

Lot z miejsca pobytu do Limy. Na lotnisku czekać będzie na Nas ekipa przywitalna. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przyjazdu, zwiedzanie nowoczesnej Limy, między innymi: Park Kennedego, Calle de la Pizza, (możliwość posiłku na trasie).

Dzień 2: Lima- City Tour – Paracas.

Śniadanie w hotelu. Dziś zwiedzimy Limę - stolicę kraju. Poznamy Limę kolonialną (UNESCO) i Limę nowoczesną, zobaczymy: plac San Martin, Plaza Mayor (plac główny), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarry, katakumby San Francisco, park de la Muralla, a następnie wyruszymy na południe kraju do miasta Paracas (autostrada Panameryka). Zatrzymamy się na lunch na plaży: zjemy typowe danie (wegetariańskie lub mięsne). Na drodze do Paracas istnieje możliwość zakupienia na rynku owoców i napojów. Przyjazd do hotelu w Paracas. Czas wolny na odpoczynek lub spacer po miejscowości.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad

Odległość: 285 km

Dzień 3: Paracas –Wyspy Ballestas – Nazca
Po śniadaniu zwiedzimy wyspy Ballestas (łodzią). Po drodze miniemy zatokę, zobaczymy port San Martín, zbocza piaszczystych stoków, tajemniczy kandelabr (stojący świecznik) oraz lwy i ptaki morskie w ich naturalnym środowisku, jednym z najpiękniejszych krajobrazów peruwiańskiego wybrzeża. W południe będziemy kontynuować naszą wycieczkę aż do miasta Nazca. Po drodze będziemy mieli możliwość odwiedzenia winiarni i oazy Huacachina. Przelot awionetką nad liniami na płaskowyżu Nazca (lista UNESCO), w przypadku braku czasu lot odbędzie się dnia następnego.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 200 km.

Dzień 4: Nazca- Arequipa
Po locie nad liniami Nazca (w przypadku, gdy lot nie odbył się dnia poprzedniego) opuszczamy miasto. Linie Nazca i geoglify (rysunki, figury lub wzory na ziemi sporych rozmiarów) znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najbardziej reprezentatywne są rysunki zwierząt: ptaki 25 i 275 metrów długości (kondory, czapla, żuraw, pelikan, mewa, papuga, inne), małpa, pająk, ślimak, wieloryb (27 metrów), pies z długimi nogami i ogonem, dwie lamy, itp. W kategorii gadów można zobaczyć iguanę, węża oraz jaszczurkę, którą trochę ucięto w celu budowy Panamerykańskiej autostrady. Wiele rysunków tworzy spirale. Po locie będziemy kontynuować naszą drogę w kierunku miasta Arequipa. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu.

Uwaga: Wskazane jest, aby zjeść śniadanie po locie. W przypadku złych warunków atmosferycznych może się zdarzyć, że loty zostaną odwołane.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 543 km

Dzień 5: Arequipa - City Tour.
Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona jest na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza i jest drugim największym miastem w Peru, po Limie. Miasto otaczają 2 góry i wulkan: Pichu Pichu ,Chachani i wulkan Misti. Nazwa miasta pochodzi z języka Keczua, Arequipa - Ari = Tu i Quepay = Pozostać (tu pozostań). Miasto zostało założone w 1540, pokazuje ono fascynującą kolonialną przeszłość, główne budynki są zbudowane z białej skały (tzw. Sillar) pochodzenia wulkanicznego. Zabytkowe centrum Arequipy, nazywane także "Białym miastem", zostało uznane za Światowe Dziedzictwo UNESCO w 2000 roku. Dziś odbędziemy wycieczkę po mieście i zwiedzimy: katedrę, labirynt klasztoru Świętej Katarzyny, muzeum archeologiczne, kościół de la Compania i krużganki, Casona Tristán del Pozo, plac San Francisco i plac główny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 6: Arequipa - czas wolny.
Arequipa uważana jest za najpiękniejsze miasto w Peru. Warto udać się na spacer i odwiedzić niektóre miejsca, w których zobaczymy: Mumie Juanite (La momia Juanita), El Molino de Sabandia (8 km od miasta),  La Mansión del Fundador itp.

Opcjonalne wycieczki: Salinas (solnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze), Toro Muerto (zbiór starożytnych petroglifów w peruwiańskiej pustyni znajdującej się na wybrzeżu), rafting itd.

Dzień 7: Arequipa - Chivay. Autobus turystyczny.
Wcześnie rano, wyruszymy w niesamowitą podróż (ok. 4 godz.) naszym autobusem turystycznym w kierunku kanionu Colca, najgłębszego na świecie (3400 m). Po drodze miniemy, Pampa Cañahuas, Narodowy Rezerwat Aguada Blanca, siedlisko wikunii i alpaki. Najwyższy punkt drogi wynosi 4900 m. Po drodze zobaczymy również prekolumbijskie tarasy, nadal uprawiane przez rodzimych mieszkańców Collaguas. Colca jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych. Nocleg w hotelu w miasteczku Chivay.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Odległość: 160 km.

Dzień 8: Colca - Cruz del Condor - Puno.

Bardzo wcześnie rano wyruszamy do Cruz del Condor (Krzyż Kondorów). Z miejsca tego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów. W drodze powrotnej odwiedzimy wsie Yanque, Coporaque, Achoma i Maca. Będzie to dobra okazja, aby poznać życie mieszkańców, które niewiele się zmieniło od czasów Inków. Czas na obiad w formie bufetu. Po obiedzie podróż autobusem turystycznym do miasta Puno. Po drodze miniemy el Bosque de Piedra de Imata (las), zobaczymy flamingi i rodzime ptaki z tego obszaru.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Dzień 9: Puno - Jezioro Titicaca, pływające wyspy Uros i Amantani. Autobus turystyczny.
Wcześnie rano, udamy się w niezapomnianą wycieczkę motorówką po jeziorze Titicaca, odwiedzimy pływające wyspy Uros, gdzie mieszkali starożytni pre-inkascy mieszkańcy jeziora, znani jako „Tribu Acuática „(Plemię Wody). Zbudowali oni swoje własne wyspy poprzez okresowe dodawanie nowych warstw Totora (Scirpus Totora), włókien roślinnych pochodzących z tej samej rodziny, co trzcina papirusowa (papirus). Materiału tego używa się także do budowy domów i łodzi. Następnie wyruszymy na wyspę Amantani gdzie zostaniemy przywitani przez lokalne rodziny, po południu pójdziemy do jednej z pre-inkaskich świątyń na wyspie.

Nocleg w domu jednego z mieszkańców.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 10: Isla Amantani - Taquile - Puno.
Po śniadaniu na Amanatani, kontynuujemy naszą podróż na wyspę Taquile, zamieszkaną przez osoby, które rozwinęły, z pokolenia na pokolenie, skuteczny i oryginalny system społeczny, poprzez różne techniki tkania materiałów. Czas na obiad. Po obiedzie spacer po wzgórzach i miejscach archeologicznych. Po południu powrót do Puno i transfer do hotelu. Wolny wieczór.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 11: Puno - Cusco. Autobus turystyczny.
Śniadanie. Poranny wyjazd autokarem do miasta Cusco. Jedziemy wzdłuż wysokiego płaskowyżu Collao, zatrzymując się w mieście Ayaviri, ważnym ośrodkiem włókienniczym i hodowlanym, odwiedzimy imponującą świątynię Kalasasaya, ruiny starożytnej kultury Pucara. Po drodze zatrzymamy się w Rachi, gdzie zobaczymy spektakularne Sanktuarium Inka zbudowane przez Inków Pachacutec, poświęcone wielkiemu Bogu Inków (Wirakocza). Sanktuarium posiada wielką ścianę centralną (piękna architektura Inków) zbudowaną z kamienia. Pozostałe ściany zbudowane są z gigantycznych cegieł. Struktura posiada również dwie boczne kolumny. Wokół świątyni istnieje kilka budynków zamieszkałych przez osoby lub wykorzystywanych do magazynowania i przechowywania rzeczy. Po około 70km docieramy do rancza "La Raya", gdzie można zobaczyć stada wigonia i lamy. Podczas podróży miniemy jezioro Wacarpay, które oferuje nam przepiękne widoki na góry odbite w jego spokojnych wodach. Docieramy do miasta Andahuaylillas i odwiedzamy kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany bardziej, jako Kaplicę Sykstyńską Ameryk, ze względu na jego sufit. Obiad w formie bufetu w cichej restauracji, gdzie można się cieszyć wyśmienitą kuchnią regionu. Przyjazd do Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Odległość 390 km.

Dzień 12: Cusco - City Tour i zwiedzanie pobliskich ruin.
Śniadanie, wolny poranek. Zwiedzanie Cusco. Odwiedzimy plac główny, katedrę oraz świątynię Słońca Korikancha. Wyjazd z miasta, zwiedzanie skalnego sanktuarium Inków Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującej fortecy Sacsayhuaman, wybudowanej w strategicznym miejscu na wzgórzu z widokiem na Cusco, słynącej z ogromnych kamieni rzeźbionych ze zdumiewającą precyzją, tworzących ściany zewnętrzne. Część z nich osiąga ponad 9 metrów wysokości i waży ponad 350 ton. Powrót do hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 13: Cusco - Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta dolina Inków).
Zaczynamy wycieczkę do Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć typowe tarasy Inków i wsie, takie jak Pisac (kolorowe rynki indiańskie), Calca, Yucay, Urubamba. Obiad. W godzinach popołudniowych, zwiedzanie Ollantaytambo, ogromnego kompleksu Inkaskiego, który pełni funkcje administracyjne, rolnicze i religijne. Zobaczymy wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Przejazd do hotelu. Nocleg w Świętej Dolinie Inków.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 14: Przejazd pociągiem z Valle Sagrado do Machu Picchu.
Podróż do miasta Aguas Calientes, położonego u stóp Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego badacza Hirama Binghama. Przyjazd. Po przyjeździe do Aguas Calientes, podążymy autobusem (ok. 25 min), zygzakowatą drogą w kierunku " Zaginionego Miasta Inków, jednego z nowych 7 cudów świata". Spacer po ruinach - około 3 godziny. Nasz przewodnik wyjaśni Państwu zaskakujący stopień technologii osiągniętej przez konstruktorów tej niesamowitej budowli oraz precyzję w rozkładzie jej ogromnych kamiennych konstrukcji. Kanały wodne ujawniają głęboką wiedzę na temat hydrauliki. Intihuatana „najwyższy punkt położenia Słońca", służył jako kalendarz słoneczny, regulował okres sadzenia i zbiorów, udowadnia Nam głęboką wiedzę i zaawansowanie technologiczne imperium. Wszystkie te budynki, wraz z Świątynią Słońca, laTumba Real, la Casa del Sacredote, kąpieliskiem Inków i świątynią Tres Ventanas, pozwalają Nam się cofnąć w czasie. Przy pomocy naszego przewodnika przeżyjemy niezapomnianą przygodę.

Nocleg w Aguas Calientes.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 15: Machu Picchu - Cusco.

Śniadanie. Doskonała okazja, aby wstać wcześnie i cieszyć się pięknym wschodem słońca, a także wybrać się na spacer po mieście Aguas Calientes. Czas wolny na zrealizowanie:      Trekkingu do wodospadów Mandor. Spacer do Mandor zajmuje Nam ok 1,5h (4 km) na płaskiej trasie, wzdłuż torów kolejowych, równolegle do rzeki Vilcanota. Po drodze zobaczymy uprawy: kawy, papai, bananów, awokado i ziół. Wodospad ma 20 metrów. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 16: Cusco: Czas wolny i relaks w mieście.

Polecamy odwiedzenie takich miejsc kulturalnych jak: La Casa Inca Garcilaso de la Vega, ambona z San Blas i dzielnicę Blas, znaną także, jako dzielnicę artystów i rzemieślników.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 17: Cusco - Lima - Dom
Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Limy. Międzynarodowy lot. Powrót do domu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Wycieczka Magiczne Peru - 17 dni

Cena obejmuje:

 • Wszystkie wycieczki z przewodnikiem
 • Przewodnika na całej trasie aż do Arequipy
 • Lot Cusco - Lima
 • 3 obiady typu bufet (w Puno - Colca - Cusco)
 • Hotele ze śniadaniami
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Parki Narodowe, muzea, pociąg do Machu Pichu, Valle Sagrado, itp.)
 • Rejs na pływające wyspy.
 • Prywatny transport przez pierwsze 6 dni  podróży.
 • Transport turystyczny.

Cena nie obejmuje:

 • Międzynarodowych lotów
 • Jedzenia i picia niezawartego w programie
 • Przekąsek, wody, biletów wstępu na dyskoteki i napojów alkoholowych
 • Lot nad liniami Nazca.

Informacje na temat jedzenia i picia:

W miastach można się spotkać z różnym typem kuchni: dania typowe, międzynarodowe

Cena żywności wynosi ok 5-10$ /dzień

 

Wymiana waluty:
W każdym mieście istnieją kantory, w których można wymienić euro, dolary itp.

Co mam ze sobą wziąć?
Buty, małą latarkę, kapelusz, krem przeciwsłoneczny, zróżnicowaną odzież ze względu na różne klimaty

 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Magiczne Peru

Escribe el código Captcha que estás viendo