Wycieczka Cała Boliwia - 19 dni - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Cała Boliwia- podróż z północy na południe, od wschodu na zachód. Boliwia słynie z ruin Tiahuanaco, jeziora Titicaca, drogi śmierci, największego na świecie solniska Uyuni, kopalni w Potosi, krajobrazu Altiplano oraz dżungli boliwijskiej. Przewodnik będzie towarzyszyć Państwu przez całą drogę.

 

Cala Boliwia

Dzień 1 : Wylot z miejsca zamieszkania

Przylot do Boliwii, zwiedzanie miasta, Valle de la Luna.

Dzień 2: zwiedzanie Tiahuanaco w Boliwii.

Wizyta w preinkaskich archeologicznych ruinach Tiahuanaco (800 p.n.e.), gdzie można zobaczyć monolity, Puerta del Sol i słynny monolit Benett, który po prawie70 latach został przywieziony z miasta La Paz i obecnie znajduje się w nowym muzeum archeologicznym. W Tiahuanaco odwiedzimy muzeum, piramidę Akapana , Bramę Słońca (puerta del sol), Bramę Kalasasaya , monolity fraile (zakonnika) i Ponce, oraz częściowo zagłębioną w ziemi małą świątynię.

Dzień 3: La Paz – Isla del Sol ( wyspa Słońca) Copacabana.

Rano jedziemy do sanktuarium Copacabana, stamtąd popłyniemy łódką na wyspę słońca. Przybycie do hotelu Imperio del Sol, z pięknym widokiem na jezioro Titicaca w Boliwii. Typowa kolacja (wliczona w cenę).

Dzień 4: Copacabana wizyta kościóła- La Paz.

Po śniadaniu popłyniemy łódką do miasta Copacabana gdzie zwiedzimy piękny barokowy kościół Morisco La Virgen de la Candelaria oraz targ rzemiosła. Powrót do miasta La Paz, nocleg.

Dzień 5: La Paz - Uyuni.

Wyjazd do Uyuni. Będzie to najdłuższy odcinek naszej podróży. Ta część Boliwii nie ma dobrych dróg.

Dzień 6: Uyuni – Isla del Pesador - Chuivica.

Po śniadaniu czas wolny, aż do rozpoczęcia wycieczki. O godzinie 11: 00 wyjazd z Uyuni samochodami (Land Cruiser - 4x4) w kierunku największego solniska. Po drodze zobaczymy: cmentarz pociągów z bardzo starymi lokomotywami, Colchani, położone nad brzegiem wielkiego solniska, z którego rozpoczyna się podróż na solną pustynie, znane również, jako "suchy port", gdzie możemy obserwować intensywne wydobycie soli. Lokalni mieszkańcy wytłumaczą Nam proces suszenia, mielenia i pakowania soli gotowej do spożycia. Zobaczymy również Hotel de Sal, położony w sercu solniska, cały zbudowany z bloków soli. Wnętrze hotelu posiada solne ściany, podłogi, łóżka, stoły, krzesła. Niestety nie można już nocować w hotelu z soli, ponieważ istnieje w nim muzeum. Zwiedzimy również wyspę Incahuasi (Isla del Pescado) znajdującą się na pustyni soli, znaną z nazwy "La Isla del pescado"(„Wyspa Ryb), na której możemy podziwiać liczne gigantyczne kaktusy o wysokości ponad 10 metrów, oraz piękny krajobraz. Po naszej wizycie na wyspie zjemy obiad, a po południu wyruszymy do miasta San Juan, gdzie będziemy mieć nocleg u miejscowych rodzin.

Dzień 7: San Juan - Laguny - Laguna Colorada.

Po śniadaniu kontynuujemy Naszą przygodę w kierunku laguny Colorada, odwiedzając po drodze aktywny wulkan Ollague, laguny (Cañapa, Hedionda, Honda i Chiarcota), zamieszkane przez flamingi. W południe zatrzymamy się na obiad. Po południu będziemy kontynuować naszą podróż przez pustynię Siloli gdzie zobaczymy ciekawe formacje skalne znane, jako el Árbol de Piedra (kamienne drzewo). Przyjazd do laguny Colorada, gdzie znajduje się Narodowy Park Fauny Andina Eduardo Avaroa. Spacer wzdłuż laguny gdzie występują liczne flamingi. Kolacja i nocleg.

Wycieczka obejmuje: śniadanie, obiad, kolację, podróż jeepem, nocleg w domach rodzinnych.

Dzień 08: Laguna Colorada - Laguna Verde - Uyuni.

Wczesny wyjazd o 05: 00 w celu zwiedzenia gejzerów - fumaroli (zona wulkaniczna), znanych jako "Sol de Mañana ", odwiedzenie łaźni termalnych w Polques. Śniadanie. Kontynuowanie podróży w kierunku Laguny „Blanca”-"Białej" i „Verde”-"Zielonej" położonych u podnóża wulkanu Licancabur, na wysokości 4350 metrów. Laguna jest koloru zielonego ze względu na wysoką zawartość magnezu. Po wizycie zielonej laguny powrócimy do Uyuni. Po drodze zatrzymamy się obiad. Naszą podróż będzie wiodła wzdłuż Valle de Rocas ( Skalnej Doliny) oraz typowej miejscowości Villa Alota - Kulpinaka - San Cristobal. Przyjazd do Uyuni około 18:30. Nocleg w hotelu.

Cena obejmuje: śniadanie, obiad, hotel w Uyuni, podróż Jeepem.

Dzień 09: Bus Uyuni - Potosi.

Po śniadaniu pojedziemy lokalnym autobusem z Uyuni do Potosi. Przyjazd po południu, transfer do hotelu. Wolne popołudnie w Potosí.

Cena obejmuje: Transfer do hotelu, lokalny autobus z Uyuni - Potosi, hotel.

Dzień 10: Wycieczka do kopalni srebra (Cerro Rico).

Po śniadaniu wyjazd do kopalni srebra. Na targu możliwość zakupienia liści koki, papierosów, alkoholu i dynamitu (prezent dla górników).W Refinería de minerales – rafineria minerałów "geniuszy", zobaczymy proces tworzenia minerałów. Po południu wizyta La Casa del Moneda, która bez wątpienia jest najważniejszym budynkiem architektury kolonialnej w Ameryce Południowej. Jego budowa trwała na przełomie lat 1750-1773. Autorem tego dzieła jest słynny architekt Don Salvador de Vila, który także zaprojektował i zbudował Casa de la Moneda w Meksyku i Limie. Wewnątrz budynku podziwiać można: galerię, kolekcje mebli, tkaniny, kostiumy, numizmatyki, maszyny do walcowania, przywiezione z Hiszpanii, ogromne cedrowe belki, podtrzymujące dach, eliptyczną kopułę, gdzie znajduje się piec do wytapiania srebra. Powinniśmy zwrócić uwagę na 80.000 nieopublikowanych dokumentów opisujących życie mieszkańców Potosi. Case de la Moneda zdobi maszkaron, umieszczony tam na początku wojny o niepodległość.

Cena obejmuje: Wycieczkę do kopalni, transport, przewodnika, sprzęt do wejścia do kopalni, zwiedzanie Casa de la Moneda, hotel w Potosi.

Dzień 11: Bus Potosí - Sucre.

Po śniadaniu przejazd do dworca autobusowego - Lokalny transport z Potosi do Sucre. Przyjazd i zakwaterowanie hotelu. Wolne popołudnie.

Cena obejmuje: Transfer, hotel w Sucre.

Dzień 12: Zwiedzanie miasta - ślady dinozaurów.

Sucre jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast w Boliwii i w Ameryce Południowej. W mieście zobaczymy urokliwe ulice, piękne neoklasyczne fasady, wspaniałe kolonialne kościoły oraz jego gościnnych mieszkańców. Sucre, znane jest również, jako "Białe Miasto". W jego historycznym centrum zachowała się kolonialna architektura. Odwiedzimy takie zabytki jak: Plaza 25 de Mayo( Plac 25-tego maja), katedrę, słynną Casa de la Libertad (gdzie została podpisana deklaracja niepodległości Boliwii w dniu 6 sierpnia 1825), muzeum i punkt widokowy La Recoleta (miejsce to służyło, jako klasztor, koszary, więzienie oraz muzeum), kościół San Francisco i ślady dinozaurów.

Cena obejmuje: transport, przewodnika, wejście do muzeum, ślady dinozaurów, hotel.

Dzień 13: Lot Sucre - La Paz.

Śniadanie, transfer na lotnisko, przelot do La Paz, przyjazd i transfer do hotelu. Nocleg w La Paz.

Dzień 14: Lot La Paz - Rurrenabaque (dżungla w Boliwii).

Odbiór z hotelu, transfer z hotelu na lotnisko. Lot La Paz - Rurrenabaque. Przylot, transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie Rurrenabaque – ciepły klimat i gościnna ludność.

Cena obejmuje transfer hotel – lotnisko, bilet La Paz - Rurrenabaque , hotel.

Dzień 15: "Wycieczka do Pampas".

Wyjazd (9 rano) Jeepem 4X4 z Rurrenabaque do Santa Rosa del Yacuma, po około 4 godzinach przyjazd do portu Yacuma, po drodze podziwianie różnych gatunków ptaków i zwierząt. O godzinie 13: 00 w Yacuma (pierwszy obóz) przerwa na odpoczynek i obiad. Kontynuowanie podróży w dół rzeki łodzią z silnikiem, możliwość robienia zdjęć i oglądania różnorodnej fauny (jaszczurki, małpy, kapibary, ptaki, itp.) Dotarcie do obozu, w pełni zabezpieczonego przed komarami, łóżka z moskitierą. Kolacja, podczas której można podziwiać krajobraz Pampy. Po kolacji nocny rejs, podczas którego turyści, z użyciem latarek, będą mieć możliwość zobaczenia oczu jaszczurek i innych zwierząt. Rejs będzie trwać około 20-30 minut. Powrót do obozu, nocleg.

Cena obejmuje: transport, przewodnika, śniadanie, obiad, kolację, zakwaterowanie.

Dzień 16: Wycieczka do Pampas.

O 07: 00 śniadanie, podróż w celu poszukiwania sławnej anakondy oraz obserwacja niektórych gatunków ptaków i zwierząt. Podróż będzie trwać około 4-5 godzin, powrót do obozu na obiad, odpoczynek. Po godzinie pójdziemy w specjalne miejsce gdzie można zobaczyć różowe delfiny, możliwość robienia zdjęć, godzinna kąpiel z delfinami. Nie ma żadnego ryzyka, ponieważ delfiny te są obrońcami ludu; po kąpieli z delfinami możliwość pływania, oraz jeżeli turyści będą mieć szczęście – łowienie piranii. Powrót do obozu na kolację – spróbowanie pysznych piranii. Nocleg.

Cena obejmuje: transport, przewodnika, śniadanie, obiad, kolację, zakwaterowanie.

Dzień 17: zwiedzanie Pampas i powrót do Rurrenabaque.

Jest to ostatni dzień w „Pampas”, cała grupa będzie musiała wstać, o 05: 30, aby obejrzeć wschód słońca i usłyszeć śpiew ptaków i odgłosy małp. Podróż w górę rzeki w celu znalezienia leniwców. O godzinie 11: 30 powrót do obozu na obiad, spakowanie plecaków i powrót do portu Yacuma, gdzie będzie na Nas czekał powrotny jeep. Przybycie do miejscowości Rurrenabaque około godziny 17:00. Transfer do hotelu w Rurrenabaque.

Cena obejmuje: transport, przewodnika, śniadanie, obiad + hotel.

Dzień 18: Lot Rurrenabaque - La Paz Hotel Galería ***

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Lot  Rurrenabaque - La Paz.

Cena obejmuje : Transfer, lot Rurrenabaque - La Paz i hotel.

Dzień 19: Międzynarodowy lot.

Międzynarodowy lot z La Paz do miejsca zamieszkania.

Wycieczka Cała Boliwia - 19 dni

Cena obejmuje:

 • Hotele *** ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (w większości)
 • 4-dniowy prywatny transport Land Cruiser
 • Wszystkie krajowe loty
 • Transfery (lotnisko –hotel -lotnisko)
 • Wszystkie transpory naziemne - pociąg, łódką
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów : Parki Narodowe, kościoły, muzea, katedry, ruiny i inne atrakcje zawarte w programie.
 • Przewodnika na całej trasie, z podstawową wiedzą na temat geografii, historii i kultury
 • Wycieczke do dżungli Rurrenabaque

Cena nie obejmuje:

 • Przekąsek, wody, biletów wstępu na dyskoteki i napojów alkoholowych
 • Biletu międzynarodowego

Minimum 2 osobowe grupy.

 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Cała Boliwia

Escribe el código Captcha que estás viendo