Natura w Boliwii i Chile - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Podróż Toyotą 4x4 Land Cruiser. Nasza droga będzie wiodła między wysokością 5000-2500 metrów nad poziomem morza. Wyprawę rozpoczniemy w Cochabamba, a następnie kontynuujemy naszą podróż na południe: Sucre, Potosi, Uyuni, Salar de Uyuni, Laguna Colorada, San Pedro de Atacama, Laguna altiplano, Park Narodowy Lauca, Park Narodowy Sajama, Tiahuanaco, La Paz, Dolina Księżycowa itp.

 

Natura w boliwii i Chile

Dzień 1: Cochabamba.

Przyjazd do Boliwii. Przywitanie i odbiór z lotniska przez naszego przewodnika. Na zewnątrz czekać będzie na Nas Toyota Land Cruiser, którą będziemy podróżować przez całą wycieczkę.

Dzień 2: Wizyta Cochabamba - Quillacollo - Pairumani Sipe Inkarakay.

Zwiedzanie Cochabamba - Quillacollo - Pairumani - Sipe - Inkarakay.

Dzień 3: Cochabamba - Tarata - Totora.

Zwiedzanie Tarata, położonego 29 km na południowy - wschód od Cochabamby, jednego z najbardziej malowniczych i urokliwych miast w regionie. Watro zobaczyć jego budynki, brukowane uliczki oraz plac z palami i drzewami Jacarandas. Podróż do miejscowości Totora. Nocleg.

Dzień 4: Aiquile Sucre.

Zwiedzanie Aiquile.

Dzień 5: Krater Maragna - Sucre.

Zwiedzanie krateru Maragna. Podczas naszej wycieczki po mieście zwiedzimy urocze uliczki oraz ważne miejsca, związane z historycznymi wydarzeniami w Boliwii i Ameryce. Podziwiać będziemy piękno neoklasycznych fasad i wspaniałe kolonialne kościoły oraz inne zabytki.

Dzień 6: Sucre – Potosi.Tarabuco. Yotala - Millares - Betanzos.

W południe wyjazd do miasta Potosi. Tutaj zaczynamy naszą wizytę od targu górniczego o nazwie "Golgota", gdzie setki górników szuka materiałów lub sprzętu potrzebnego do pracy, m.in.: dynamit, azotan amonu, detonatory, świdry, karbidówka (lampa gazowa), wiertarki, liście koki, lokalna wódka, itp. W tutejszych lokalnych sklepach lub na targu można nabyć prezenty dla górników. Następnie zwiedzanie rafinerii minerałów "geniusze", która działa od wielu lat - proces fuzji minerałów. Po naszej wizycie będziemy kontynuować naszą wycieczkę do kopalni srebra, gdzie zobaczymy ręczną pracę wydobywania minerału, niezmienioną od wieków.

Dzień 7: Potosi- Uyuni.

Po wizycie w Potosi wyruszymy do Uyuni. Nocleg. W Uyuni zobaczymy cmentarz pociągów oraz Ojos de Salar.

Dzień 8: Uyuni – Isla del Pesador – San Juan.

Po śniadaniu czas wolny aż do rozpoczęcia wycieczki. O godzinie 11: 00 wyjazd z Uyuni samochodami (Land Cruiser - 4x4) w kierunku największego solniska. Po drodze zobaczymy: cmentarz pociągów z bardzo starymi lokomotywami, Colchani, położone nad brzegiem wielkiego solniska, z którego rozpoczyna się podróż na solną pustynie, znane również, jako "suchy port", gdzie możemy obserwować intensywne wydobycie soli. Lokalni mieszkańcy wytłumaczą Nam proces suszenia, mielenia i pakowania soli gotowej do spożycia. Zobaczymy również Hotel de Sal, położony w sercu solniska, cały zbudowany z bloków soli. Wnętrze hotelu posiada solne ściany, podłogi, łóżka, stoły, krzesła. Niestety nie można już nocować w hotelu z soli, ponieważ dziś istnieje w nim muzeum. Zwiedzimy również wyspę Incahuasi (Isla del Pescado) znajdującą się na pustyni soli, znaną z nazwy "La Isla del pescado"(Wyspa Ryb), na której możemy podziwiać liczne gigantyczne kaktusy o wysokości ponad 10 metrów, oraz piękny krajobraz. Po naszej wizycie na wyspie zjemy obiad, a po południu wyruszymy do miasta San Juan, gdzie będziemy mieć nocleg u miejscowych rodzin.

Dzień 9: San Juan - Laguny - Laguna Colorada.

Po śniadaniu kontynuujemy Naszą przygodę w kierunku Villa Mar, odwiedzając po drodze aktywny wulkan Ollague, laguny (Cañapa, Hedionda, Honda i Chiarcota), zamieszkane przez flamingi. W południe zatrzymamy się na obiad. Po południu będziemy kontynuować naszą podróż przez obszary pustynne. Przyjazd do Milla Mar położone w Narodowym Parku Fauny Andina Eduardo Avaroa. Zwiedzanie el Árbol de Piedra, pustyni Siloli gdzie zobaczymy ciekawą formację skalną znaną, jako el Árbol de Piedra (kamienne drzewo), górę w siedmiu kolorach. Nocleg w lagunie Colorada. Pokój z prywatną łazienką.

Dzień 10: Villa Mar - Laguna Colorada - Laguna Verde – San Pedro de Atacama.

Wczesny wyjazd o 04:00. Minięcie laguny zamieszkałej przez stada flamingów. Laguna jest koloru czerwonego z powodu dużej ilości zooplanktonu i fitoplanktonu. Wyruszamy wcześnie w celu zwiedzenia gejzerów - fumaroli (zona wulkaniczna), znanych, jako "Sol de Mañana ", odwiedzenie łaźni termalnych w Polques. Śniadanie. Kontynuowanie podróży w kierunku Laguny „Blanca”-"Białej" i „Verde”-"Zielonej" położonych u podnóża wulkanu Licancabur, na wysokości 4350 metrów. Laguna jest koloru zielonego ze względu na wysoką zawartość magnezu. Potem przekroczymy granicę. Nocleg w San Pedro de Atacama.

Dzień 11: San Pedro - Salar de Atacama, Laguna Miscanti.

Na trasie odwiedzimy miasteczka w Altiplano, następnie powrócimy do Salar de Atacama, gdzie znajduje się kilka odmian flamingów, kaczek występujących na tym obszarze endemicznym, oraz piękne laguny położone na dużych wysokościach. Zwiedzanie wsi Toconao położonej 38 km od San Pedro de Atacama, na 2475 m n.p.m. Wioska ta pochodzi z czasów prehiszpańskich, posiada ciekawą architekturę budynków zbudowanych z miękkich i białych kamieni wulkanicznych. Na wysokości Salaru de Atacama obserwować można skorupy soli wytworzonych przez nagromadzenie się kryształów, produkowanych w czasie odparowywania soli podziemnych. Laguna Chaxa jest systemem lagun i mokradeł., miejscem występowania flamingów, oraz innych gatunków ptaków takich jak: Parinas, el Chorlo de la Puna, playero de Baird, oraz andyjskiej mewy. Ptaki te żywią się mikroskopijnymi glonami lub bezkręgowcami. Sociare, położone 100 km od San Pedro de Atacama jest ostatnią atakamską wsią położoną blisko granicy argentyńskiej. Socaire było ważnym ośrodkiem kopalni złota znajdujących się w pobliżu granicy. Lagoons Miscanti & meñiques Lagoons jest pięknym krajobrazem znajdującym się 110 km od San Pedro de Atacama, na wysokości.4.000 m. W miejscu tym występują dwa piękne jeziora otoczone wysokimi szczytami z spektakularnym widokiem na Salar de Atacama. Obszar ten jest częścią Narodowego Rezerwatu Flamingów. W wyniku wybuchu wulkanu Meñiques, milion lat temu powstały dwa głębokie jeziora z błękitnymi wodami i białym wybrzeżem. Występuje tu wiele gatunków ptaków, którym grozi wyginięcie.

Dzień 12: San Pedro – Valle de la Luna (Dolina Księżycowa).

Po południu zatrzymamy się przy punkcie widokowym, aby sfotografować Cordillere de la Sal. Następnie, w Dolinie Księżycowej, zobaczymy posągi soli "Las Tres Marias"”Trzy Maryje”, punkt widokowy, kopalnię soli, jaskinie solne. Pod koniec dnia obejrzymy zachód słońca na wydmie.

Dzień 13: San Pedro Atacama - Colchane Isluga.

Zwiedzanie najbardziej suchej pustyni na świecie - Atakamy. Długość ok. 500 km.

Dzień 14: Cochane Isluga - PN Islunga - Vicuña - Lauca.

Wyjazd z Colchane. Podróż 155 km w kierunku Isluga. Po pięcio godzinnej podróży dotrzemy do Surire. W Surire znajduje się ogromne solnisko, po którym będziemy mieli okazje spacerować. Pomiędzy jego białymi złożami soli a błękitną laguną występuje duży kontrast kolorów. Istnieją tu aż 3 gatunki populacji flamingów, z sześciu istniejących w świecie. Godny uwagi jest fakt, że sól jest pożywką dla flamingów. Miejsce to jest również siedliskiem da wielu innych dzikich zwierząt. Nocleg w schronisku Conaf Lauca.

Dzień 15: Lauca Chungara (Park Narodowy Lauca) Sajama.

Po śniadaniu obejrzymy wschód słońca. Przekroczenie granicy Tambo - Quemado. Następnie zwiedzimy las z drzewami queñuas. Kolacja i nocleg w Ecoalbergue Tomarapi.

Dzień 16: Sajama (Park Narodowy Sajama) La Paz.

O godzinie 05: 30 rozpoczniemy nasz półtoragodzinny spacer ze wsi Sajama aż do gejzerów, zobaczymy parujące fumarole. Śniadanie. Kontynuacja spaceru ( ok 2 h ) do gorących źródeł, kąpiel. O godzinie 12: 00 zjemy obiad. W miejscu tym będzie na Nas czekał transport powrotny do miasta La Paz. 4-godzinna podróż do stolicy.

Dzień 17: Zwiedzanie La Paz.

Po śniadaniu zwiedzimy La Paz, miasto posiadające bogate dziedzictwo kulturowe, historyczne, architektoniczne i naturalne. Zwiedzimy Plac Murillo, katedrę, pałac Gubernatora, kościół San Francisco, itp. Po naszej wizycie w centrum miasta, zwiedzimy Dolinę Księżycową, która znajduje się 15 km od centrum miasta. Podczas erozji utworzyły się tu niesamowite formacje skalne. W miejscu tym poczujemy, że odkrywamy nieznany świat.

Dzień 18: zwiedzanie Tiahuanaco w Boliwii.

Wizyta w preinkaskich archeologicznych ruinach Tiahuanaco (800 p.n.e.), gdzie można zobaczyć monolity, Puerta del Sol i słynny monolit Benett, który po prawie70 latach został przywieziony z miasta La Paz i obecnie znajduje się w nowym muzeum archeologicznym. W Tiahuanaco odwiedzimy muzeum, piramidę Akapana , Bramę Słońca (puerta del sol), Bramę Kalasasaya , monolity fraile (zakonnika) i Ponce, oraz częściowo zagłębioną w ziemi małą świątynię.

Dzień 19: La Paz.

Miasto La Paz. Pożegnanie po długiej przygodzie. Powrót do domu.

Natura w Boliwii i Chile

Cena obejmuje:

  • Hotele ***, kwatery, schroniska ze śniadaniem
  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych, lub trzyosobowych
  • W schronisku pokój wieloosobowy
  • 4-dniowy prywatny transport Land Cruiser
  • Transfery (lotnisko - hotel -lotnisko)
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów : Parki Narodowe, kościoły, muzea, katedry, ruiny i inne atrakcje zawarte w programie.
  • Pilota- przewodnika

Cena nie obejmuje:

  • Przekąsek, wody, biletów wstepu na dyskoteki i napojów alkoholowych
  • Biletu międzynarodowego

Minimum 2 osobowe grupy.

 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Natura w Boliwii i Chile

Escribe el código Captcha que estás viendo