Magiczne Peru, Amazonka - 20 dni - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

Zwiedzenie wielu pięknych terenów, odkrycie i rejs po Amazonce. Podczas tej niesamowitej podróży zobaczymy: Iquitos, Machu Picchu, kanion Colca, Arequipę, jezioro Titicaca, Cusco, Andy, Altiplano, cudowne ruiny Inków.

 

Magiczne Peru, Amazonka 20 dni

Dzień 1: Wylot z rodzinnego miasta do Limy.

Wylot z naszego miasta do Limy, Peru. Na lotnisku czekać będzie na Nas ekipa przywitalna. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przyjazdu zwiedzanie nowoczesnej Limy, między innymi: Park Kennedego, Calle de la Pizza, (możliwość posiłku na trasie).

Dzień 2: Lima - Iquitos – Lodge

Wcześnie rano lot do Iquitos. Odbiór z lotniska, nasz przewodnik zaprowadzi nas do IIAP w celu odwiedzenia Centrum de Rescate de Manatíes, w którym żyje zagrożony ssak wodny. Potem pójdziemy do "Huequito”, aby zakwaterować się w domkach. Po obiedzie spacer, gdzie zobaczymy różnorodne rośliny lecznicze, halucynogenne, afrodyzjaki, oraz imponujące symboliczne drzewo "Renaco". Następnie odwiedzimy miejscowość Panguana, obszar, w którym poznamy miejscową ludność, ich domy oraz zwyczaje.

Kolacja i degustacja egzotycznych napojów, typowych dla tego regionu. Amazońskie legendy i opowieści. Odpoczynek.

Dzień 3: Amazonka "Lodge" – Wyspa Tarapoto.

Rano, po zdrowym śniadaniu (typowym z dżungli) relaks, kąpiel w naturalnym jacuzzi. Obiad. Przygotowujemy się do rejsu po Amazonce, będziemy podziwiać lokalną florę i faunę, zwłaszcza różowe i szare delfiny. Powrót do domków typu Lodge. Kolacja. Wycieczka na wyspę Tarapoto gdzie docenimy różnorodną i interesującą faunę. Odpoczynek.

Dzień 4: Amazonka - Iquitos.

Śniadanie, zwiedzanie wioski rzemieślników i pożegnanie. Przygotowanie się do podróży powrotnej do Iquitos. Po przybyciu do miasta, podróż do miejscowości turystycznej Nanay, gdzie zobaczymy siedlisko ryb i jaszczurek "Don Pepe". Oprócz fauny podziwiać można także największe rośliny wodne w peruwiańskiej Amazonii, Victoria Regia. Obiad w pływającej restauracji Nanay. Powrót do Iquitos, zwiedzanie miasta. Powrót do hotelu, czas wolny.

Dzień 5: Iquitos - Lima.

Iquitos jest popularną miejscowością turystyczną ze względu na jej położenie nad największą rzeką na świecie, Amazonką. Zachowały się tu stare budynki, choć wiele z nich nie jest w dobrym stanie. Miejscowość ta jest punktem wyjścia wycieczek do deszczowych lasów Amazonii i krajowego rezerwatu Pacaya Samiria, największego rezerwatu w Peru i Amazonii. Niektórzy turyści podróżują w dół rzeki do Manaus (Brazylia), aż do Oceanu Atlantyckiego, około 3360 km (2088 km) od peruwiańskiego miasta. W ostatnich latach rozwinęła się turystyka w Iquitos ze względu na „magiczny” napój Ayahuasca. Osoby z Zachodu poszukują tego napoju, produkowanego z winorośli Banisteriopsis caapi, w celach terapeutycznych oraz badawczych. Transfer na lotnisko, lot do Limy. Nocleg w Limie.

Dzień 6: Lima - City Tour - Paracas

Śniadanie w hotelu. Dziś zwiedzimy Limę - stolicę kraju. Poznamy Limę kolonialną (UNESCO) i Limę nowoczesną, zobaczymy: plac San Martin, Plaza Mayor (plac główny), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarry, katakumby San Francisco, Park de la Muralla, a następnie wyruszymy na południe kraju do miasta Paracas (autostrada Panameryka). Zatrzymamy się na obiad na plaży: zjemy typowe danie (wegetariańskie lub mięsne). Po drodze do Paracas istnieje możliwość zakupienia na rynku owoców i napojów. Przyjazd do hotelu w Paracas.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad

Odległość: 285 km

Dzień 7: Paracas –Wyspy Ballestas – Nazca

Po śniadaniu zwiedzimy wyspy Ballestas (łodzią). Po drodze miniemy zatokę, zobaczymy port San Martín, zbocza piaszczystych stoków, tajemniczy kandelabr (stojący świecznik) oraz lwy i ptaki morskie w ich naturalnym środowisku, jednym z najpiękniejszych krajobrazów peruwiańskiego wybrzeża. W południe będziemy kontynuować naszą wycieczkę aż do miasta Nazca. Po drodze będziemy mieli możliwość zwiedzenia winiarni i oazy Huacachina.

Przelot awionetką nad liniami na płaskowyżu Nazca (lista UNESCO), w przypadku braku czasu, lot odbędzie się dnia następnego.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 200 km.

Dzień 8: Nazca- Arequpa

Po locie nad liniami Nazca (w przypadku, gdy lot nie odbył się dnia poprzedniego) opuszczamy miasto. Linie Nazca igeoglify (rysunki, figury lub wzory na ziemi sporych rozmiarów) znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najbardziej reprezentatywne są rysunki zwierząt: ptaki 25 i 275 metrów długości (kondory, czapla, żuraw, pelikan, mewa, papuga, inne), małpa, pająk, ślimak, wieloryb (27 metrów), pies z długimi nogami i ogonem, dwie lamy, itp. W kategorii gadów można zobaczyć jaszczurkę, którą trochę ucięto w celu budowy Panamerykańskiej autostrady, iguanę i węża. Wiele rysunków tworzy spirale. Po locie będziemy kontynuować naszą drogę w kierunku miasta Arequipa. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu.

Uwaga: Wskazane jest, aby zjeść śniadanie po locie. W przypadku złych warunków atmosferycznych może się zdarzyć, że loty zostaną odwołane.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Odległość: 543 km

Dzień 9: Arequipa - City Tour.

Śniadanie w hotelu. Arequipa, położona jest na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza i jest drugim największym miastem w Peru, po Limie. Miasto otaczają 2 góry i wulkan: Pichu Pichu ,Chachani i wulkan Misti. Nazwa miasta pochodzi z języka Keczua, Arequipa - Ari = Tu i Quepay = Pozostać (tu pozostań). Miasto zostało założone w 1540, pokazuje ono fascynującą kolonialną przeszłość, główne budynki są zbudowane z białej skały (tzw. Sillar) pochodzenia wulkanicznego. Zabytkowe centrum Arequipy, nazywane także "Białym miastem", zostało uznane za Światowe Dziedzictwo UNESCO w 2000 roku. Dziś odbędziemy wycieczkę po mieście i zwiedzimy: katedrę, labirynt klasztoru Świętej Katarzyny, muzeum archeologiczne, kościół de la Compania i krużganki, Casona Tristán del Pozo, Plac San Francisco i plac główny.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 10: Arequipa - czas wolny

Arequipa uważana jest za najpiękniejsze miasto w Peru. Warto udać się na spacer i odwiedzić niektóre miejsca, w których zobaczymy: Mumie Juanita (La momia Juanita), El Molino de Sabandia (8 km od miasta), La Mansión del Fundador itp.

Opcjonalne wycieczki: Salinas (solnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze), Toro Muerto (zbiór starożytnych petroglifów w peruwiańskiej pustyni znajdującej się na wybrzeżu), rafting itd.

Dzień 11: Arequipa - Chivay. Autobus turystyczny.

Wcześnie rano, wyruszymy w niesamowitą podróż (ok. 4 godz.) naszym autobusem turystycznym w kierunku kanionu Colca, najgłębszego na świecie (3400 m). Po drodze miniemy, Pampa Cañahuas, Narodowy Rezerwat Aguada Blanca, siedlisko wikunii i alpaki. Najwyższy punkt drogi wynosi 4900 m. Po drodze zobaczymy również prekolumbijskie tarasy, nadal uprawiane przez rodzimych mieszkańców Collaguas. Colca jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów ekstremalnych. Nocleg w hotelu w miasteczku Chivay.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch.

Odległość: 160 km.

Dzień 12: Colca - Cruz del Condor - Puno.

Bardzo wcześnie rano wyruszamy do Cruz del Condor (Krzyż Kondorów). Z miejsca tego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów. W drodze powrotnej odwiedzimy wsie Yanque, Coporaque, Achoma i Maca. Będzie to dobra okazja, aby poznać życie mieszkańców, które niewiele się zmieniło od czasów Inków. Czas na obiad w formie bufetu. Po obiedzie wyruszymy do miasta Puno innym autobusem turystycznym. Po drodze miniemy el Bosque de Piedra de Imata ( las), zobaczymy flamingi i rodzime ptaki z tego obszaru.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Dzień 13: Puno - Jezioro Titicaca, pływające wyspy Uros i Amantani. Autobus turystyczny.

Wcześnie rano, udamy się w niezapomnianą wycieczkę motorówką po jeziorze Titicaca, odwiedzimy pływające wyspy Uros, gdzie mieszkali starożytni pre-inkascy mieszkańcy jeziora, znani jako „Tribu Acuática „(Plemię Wody). Zbudowali oni swoje własne wyspy poprzez okresowe dodawanie nowych warstw Totora (Scirpus Totora), włókien roślinnych pochodzących z tej samej rodziny, co trzcina papirusowa (papirus). Materiału tego używa się także do budowy domów i łodzi.. Następnie wyruszymy na wyspę Amantani gdzie zostaniemy przywitani przez lokalne rodziny, po południu pójdziemy do jednej z pre-inkaskich świątyń na wyspie. Nocleg w domu jednego z mieszkańców.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 14: Isla Amantani - Taquile - Puno.

Po śniadaniu na Amanatani, kontynuujemy naszą podróż na wyspę Taquile, zamieszkaną przez osoby, które rozwinęły, z pokolenia na pokolenie, skuteczny i oryginalny system społeczny, poprzez różne techniki tkania materiałów. Czas na obiad. Po obiedzie spacer po wzgórzach i miejscach archeologicznych. Po południu powrót do Puno i transfer do hotelu. Wolny wieczór.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 15: Puno - Cusco. Autobus turystyczny.

Śniadanie. Poranny wyjazd autokarem do miasta Cusco. Jedziemy wzdłuż wysokiego płaskowyżu Collao, zatrzymując się w mieście Ayaviri, ważnym ośrodkiem włókienniczym i hodowlanym, odwiedzimy imponującą świątynię Kalasasaya, ruiny starożytnej kultury Pucara. Po drodze zatrzymamy się w Rachi, gdzie zobaczymy spektakularne Sanktuarium Inka zbudowane przez Inków Pachacutec, poświęcone wielkiemu Bogu Inków (Wirakocza). Sanktuarium posiada wielką ścianę centralną (piękna architektura Inków) zbudowaną z kamienia. Pozostałe ściany zbudowane są z gigantycznych cegieł. Struktura posiada również dwie boczne kolumny. Wokół świątyni istnieje kilka budynków zamieszkałych przez osoby lub wykorzystywanych do magazynowania lub przechowywania rzeczy. Po około 70km docieramy do rancza "La Raya", gdzie można zobaczyć stada wigonia i lam. Podczas podróży miniemy jezioro Wacarpay, które oferuje nam przepiękne widoki na góry odbite w jego spokojnych wodach. Docieramy do miasta Andahuaylillas i odwiedzamy kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany bardziej, jako Kaplicę Sykstyńską Ameryk, ze względu na jego sufit. Obiad w formie bufetu w cichej restauracji, gdzie można cieszyć się wyśmienitą kuchnię regionu. Przyjazd do Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Odległość 390 km.

Dzień 16: Cusco - City Tour i zwiedzanie pobliskich ruin.

Śniadanie, wolny poranek. Zwiedzanie Cusco, odwiedzimy plac główny, katedrę i świątynię Słońca Korikancha. Wyjeżdżamy z miasta, zwiedzanie skalnego sanktuarium Inków Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującej fortecy Sacsayhuaman, wybudowanej w miejscu strategicznym na wzgórzu z widokiem na Cusco, słynącej z ogromnych kamieni rzeźbionych ze zdumiewającą precyzją, tworzących ściany zewnętrzne. Część z nich osiąga ponad 9 metrów wysokości i ważący ponad 350 ton. Powrót do hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 17: Cusco - Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta dolina Inków)

Zaczynamy wycieczkę do Świętej Doliny Inków, gdzie będziemy mieli okazję spotkać typowe tarasy Inków i wsie, takie jak Pisac (kolorowe rynki indiańskie), Calca, Yucay, Urubamba. Obiad. W godzinach popołudniowych, odwiedzimy Ollantaytambo, ogromny kompleks Inkaski, który pełni funkcje administracyjne, rolnicze i religijne. Zobaczymy wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Przejazd do hotelu. Nocleg w Świętej Dolinie Inków.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 18: Przejazd pociągiem z Valle Sagrado do Machu Picchu.

Podróż do miasta Aguas Calientes, położonego u stóp Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego badacza: Hiram Bingham. Przyjazd. Po przyjeździe do Aguas Calientes, podążymy autobusem (ok. 25 min), zygzakowatą drogą w kierunku "Zaginionego Miasta Inków, jednego z nowych 7 cudów świata". Spacer po ruinach około 3 godziny. Nasz przewodnik wyjaśni Państwu zaskakujący stopień technologii osiągnięty przez konstruktorów tej niesamowitej budowli oraz precyzję w rozkładzie jej ogromnych kamiennych konstrukcji. Kanały wodne ujawniają głęboką wiedzę na temat hydrauliki.

Intihuatana "najwyższy punkt położenia Słońca", służył jako kalendarz słoneczny, regulował okres sadzenia i zbiorów, udowadnia Nam głęboką wiedzę i zaawansowanie technologiczne imperium. Wszystkie te budynki, wraz ze Świątynią Słońca, laTumba Real, la Casa del Sacredote , kąpieliskiem Inków i świątynią Tres Ventanas, pozwalają się nam cofnąć w czasie i przy pomocy naszego przewodnika przeżyjemy niezapomnianą przygodę.

Nocleg w Aguas Calientes.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 19: Machu Picchu - Cusco.

Śniadanie. Doskonała okazja, aby wstać wcześnie i cieszyć się pięknym wschodem słońca, a także wybrać się na spacer po mieście Aguas Calientes. Czas wolny na zrealizowanie:

Trekkingu do wodospadów Mandor. Spacer do Mandor zajmuje Nam ok 1,5h (4 km) na płaskiej trasie, wzdłuż torów kolejowych, równolegle do rzeki Vilcanota .Po drodze zobaczymy uprawy: kawy, papai, bananów, awokado i ziół. Wodospad ma 20 metrów. Nocleg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 20: Cusco - Lima – Rodzinna miejscowość.

Transfer na lotnisko. Lot do domu

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Magiczne Peru, Amazonka - 20 dni

Cena obejmuje:

 • Lot Lima- Iquitos - Lima
 • Pobyt w Dżungli, Iquitos, 3 noce, 4 dni
 • Lokalnych przewodników turystycznych
 • Przewodnika na całej trasie, aż do Puno
 • Lot Cusco – Lima
 • Transfery
 • 3 obiady typu bufet (Lima - Colca - Cusco)
 • Hotele 3* ze śniadaniami
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Parki Narodowe, muzea, pociąg do Machu Picchu, rejs-Jezioro Titicaca)
 • Prywatny transport przez pierwsze 6 dni podróży.
 • Wszystkie wycieczki z przewodnikiem

Cena nie obejmuje:

 • Międzynarodowych lotów
 • Jedzenia i picia niezawartego w programie
 • Podatków lotniskowych - Iquitos, Lima, Cusco
 • Przękasek, wody, biletów wstepu na dyskoteki i napojów alkoholowych
 • Lot nad liniami Nazca.

 

 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Magiczne Peru, Amazonka - 20 dni

Escribe el código Captcha que estás viendo