Podróż gastronomiczna po Peru - 16 dni . Małe grupy. - - Skontaktuj się z Nami - Pdf

TOUR GOURMET PERU organizuje wyprawy, które są ciekawe od początku do końca podróży. Podróże z Naszym biurem pozwolą Państwu odkryć nowe "Imperium smaków". Jest to możliwe dzięki różnorodności biologicznej (w Peru istnieje 28 z 32 istniejących klimatów na świecie) oraz wpływu różnorodnych kultur. Podczas naszej podróży odkryjesz nową kuchnię, nauczysz się gotować, odwiedzisz najciekawsze atrakcje turystyczne, miejsca gastronomiczne oraz poznasz magię Ameryki Południowej.

 

Podróż gastronomiczna po Peru. Terminy: 1 marzec, 31 maj, 5 lipiec

Dzień 1: Przylot do Limy.

Przylot do Limy. Na lotnisku czekać będzie na Nas ekipa przywitalna.

Transfer do hotelu. W zależności od godziny przyjazdu, zwiedzanie nowoczesnej Limy, między innymi: Park Kennedego, Calle de la Pizza, (możliwość posiłku na trasie). Przywitalny drink: tradycyjny napój alkoholowy – Pisco Sour, w restauracji „Rustico” de la Costa Verde.

Dzień 2: Lima- City Tour .

Dzisiaj zwiedzimy miasto. Wybierzemy się do „baru” z sokami (degustacja różnorodnych owoców), odwiedzimy rynek Surquillo. Naszą podróż zaczniemy w sekcji owoców: owoce z wybrzeża, gór i dżungli: flaszowiec peruwiański (Chirimoyas), pacay (owoc przypominający fasolkę szparagową), mango, marakuja, itp. Następnie udamy się do sekcji warzyw, aby zobaczyć różne produkty, takie jak: papryka, grzyby (w tym odmian Porcon), różnorodna odmiana ziemniaków. Sekcja owoców morza: Nauczymy się odróżniać krewetki od langusty zobaczymy wiele gatunków ryb, ośmiornicę oraz wiele owoców morza z podtypu: muszlowce. Następnie poznamy Limę kolonialną (UNESCO) i Limę nowoczesną, zobaczymy: plac San Martin, Plaza Mayor (plac główny), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarry, katakumby San Francisco. Oprócz tego odwiedzimy „Dom peruwiańskiej kuchni”. Spacer i obiad w chińskiej dzielnicy. Następnie udamy się do księgarni w celu zakupienia książek kucharskich oraz książek na temat historii Peru (zakup dla chętnych). Po południu udamy się do Barranco, gdzie zobaczymy most westchnień i spróbujemy picarones (typ pączka wyprodukowanego ze słodkich ziemniaków - podobne do faworków) i anticuchos (szaszłyki z serc wołowych). Transfer o hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Dzień 3: Paracas - Wyspy Ballestas - Nazca

Wczesnym rankiem wyruszymy do miasta Paracas (autostrada Panameryka). Po drodze, w miejscowości Pisco, istnieje możliwość zakupienia na rynku owoców i napojów. Transfer do hotelu „Bahía de Paracas”.Zwiedzanie wyspy Ballestas (łodzią). Po drodze miniemy zatokę, zobaczymy port San Martín, zbocza piaszczystych stoków, tajemniczy kandelabr (stojący świecznik) oraz lwy i ptaki morskie w ich naturalnym środowisku, jednym z najpiękniejszych krajobrazów peruwiańskiego wybrzeża. W miejscu tym przygotujemy i spróbujemy ceviche – narodowe danie peruwiańskie. W południe będziemy kontynuować naszą podróż do miasta Nazca. Po drodze zatrzymamy się w mieście Ica gdzie zwiedzimy: zakład rękodzielniczy "Tejas", skosztujemy tradycyjne słodkości nadziewane śliwkami, orzechami, cytryną, skondensowanym mlekiem itp. Przejazd do winnic oraz piwnic z napojem Pisco, gdzie skosztujemy likiery. Wizyta w oazie Huacachina (Opcjonalnie quady & sandboarding). Przyjazd do Nazca. Zakwaterowanie w hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 4: Nazca - Dolina Majes.

Rano, przelot nad mistycznymi liniami Nazca (rysunki, figury lub wzory na ziemi, sporych rozmiarów), które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Podróż do miasta Arequipa. Po drodze zwiedzanie Puerto Inca, gdzie można zobaczyć ”las Colcas”- punkty, w których magazynowano produkty morskie dla Imperium Inków. Następnie udamy się do Doliny Majes. Zakwaterowanie w domkach "Yupanqui". Ognisko - pisco, wino i grill.

Wyżywienie w cenie: śniadanie i obiad

Dzień 5: Dolina Majes - Cabanaconde.

Po śniadaniu wizyta w winiarni z epoki kolonialnej (zobaczymy maszynę "klin" używaną do destylacji napoju alhokolowego pisco). Oprócz tego zobaczymy pozostałości archeologiczne po dawnych mieszkańcach okolicy. Przejazd prywatnym transportem do miasta Huancarqui, gdzie wybierzemy się do lokalnej piekarni w celu degustacji typowych słodyczy. Przejazd do Toro Muerto (zbiór starożytnych petroglifów w peruwiańskiej pustyni znajdującej się na wybrzeżu), przygotowanie obiadu, skosztowanie typowych krewetek. Spacer doliną Majes, największą na peruwiańskim wybrzeżu. Po południu przejazd do doliny Colca. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 6: Cruz del cóndor (Krzyż Kondorów) – Cabanaconde.

Wcześnie rano wyruszamy do Cruz del Condor (Krzyż Kondorów). Z miejsca tego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów. O 10: 00 rano spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Wizyta wsi, informacje na temat punktów archeologicznych i kulturalnych. Zwiedzanie terenów jednego z mieszkańców. Przewodnik opowie Nam o historii, kulturze, archeologii, oraz poda Nam inne informacje, godne naszego zainteresowania (np. budowa chodników, rośliny lecznicze). Tradycyjny obiad z rolnikami, podczas którego wypijemy chicha Andina (rodzaj napoju alkoholowego wyrabianego przez Indian z rejonu Andów, który istniał już w czasach imperium Inków. Jest wytwarzany ze specjalnego gatunku kukurydzy)   oraz "Jampi" (likier ziołowy). Powrót do wioski ok. 14: 30. W miejscu tym można się udać do piekarni, aby zobaczyć wyrób i wypiek chleba kukurydzianego. Przyjazd do kwater. Wypoczynek.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Dzień 7: Cabanaconde - Colca - Arequipa.

Wcześnie rano zwiedzanie wsi Yanque, Coporaque, Achoma i Maca. Dobra okazja, aby zaobserwować życie mieszkańców, które niewiele się zmieniło od czasów Inków. Przejazd do  Calera - odpoczynek w gorących źródłach. Przyjazd do miasta Arequipa, zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 8: Arequipa – city Tour. ( Lekcje gotowania).

Zwiedzanie miasta. Arequipa, położona jest na wysokości 2325 metrów nad poziomem morza i jest drugim największym miastem w Peru, po Limie. Miasto otaczają 2 góry i wulkan: Pichu Pichu ,Chachani i wulkan Misti .Nazwa miasta pochodzi z języka Keczua, Arequipa - Ari = Tu i Quepay = Pozostać (tu pozostań). Miasto zostało założone w 1540, pokazuje ono fascynującą kolonialną przeszłość, główne budynki są zbudowane z białej skały (tzw. Sillar) pochodzenia wulkanicznego. Zabytkowe centrum Arequipy, nazywane także "Białym miastem", należy do Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2000 roku. Dziś odbędziemy wycieczkę po mieście i zwiedzimy: katedrę - przykład peruwiańskiej architektury, kościół de la Compania- starożytną świątynię Jezuitów, jedną z najważniejszych w Arequipie, z powodu jej historii i tradycji, z piękną fasadą, rzeźbionymi kolumnami, koronami laurowymi, kwiatami, ptakami, itp., plac San Francisco i plac główny (Plaza de Armas) - jeden z najpiękniejszych w Peru oraz labirynt klasztoru Świętej Katarzyny- gdzie zauważymy wpływ europejskiej kultury: anioły z indiańskimi twarzami, jeden z nich nosi koronę z piór. Następnie udamy się do klasztoru Santa Catalina, tzw. "małego miasta" z XVII wieku, które otworzono dla społeczności w 1970 roku. Zwiedzimy liczne przestronne tarasy, ogrody, kuchnię, pokoje niewolników. Około 20 mniszek nadal mieszka w jednej z części klasztoru, w którym kiedyś mieszkało 500 zakonnic. Po zwiedzaniu przygotowanie i skosztowanie tradycyjnych potraw

(zróżnicowana kuchnia „arekipeńska”).

Wyżywienie w cenie: śniadanie i obiad.

Dzień 9: Arequipa - Campiña.

Po śniadaniu wycieczka do Campiña ze sławną "Ruta del Loncco", gdzie podziwiać będziemy agrokulturę, tarasy, pozostałości archeologiczne, tradycyjne wsie oraz picanterías (miejsce, w którym spożywa się tradycyjne pikantne dania). Wieczorem, kolacja w tradycyjnej restauracji ze sławnym szefem kuchni.

Dzień 10: Arequipa - Puno - Capachica - Yachon.

Wyjazd autobusem turystycznym w kierunku Puno. Po drodze zwiedzanie Bosque de Piedra de Imata, podziwianie flamingów i gatunków ptaków z tego regionu. W miejscowości Santa Lucia przygotujemy i spróbujemy ceviche z pstrąga. Przejazd do miasta Juliaca, gdzie wybierzemy się na andyjski rynek z produktam takimi jak: chuño (szuszony ziemniak) moraya (suszony ziemniak), quinoa (komosa ryżowa) oraz innymi ziarnami zbóż kiwicha i cañihua, hodowanych na dużych wysokościach w peruwiańskich Andach. Przejazd do Capachica, położonego nad brzegiem jeziora Titicaca (najwyżej położonego na świecie), nocleg w domach miejscowej ludności.

Dzień 11: Puno - Capachica.

Po śniadaniu wycieczka wzdłuż brzegów jeziora Titicaca. Podziwianie flory i fauny. W południe typowy obiad z tego regionu, z produktami andyjskimi takimi jak: quinua (komosa ryżowa), ziemniaki, aromatyczne zioła andyjskie, typowe ziarna z regionu itp. Po południu uczestniczymy w rytuale "Pago a la Tieraa" (rytuał łączący w sobie ludzi i wszystkie elementy natury (Pachamama). Nocą czas wolny.

Dzień 12: Capachica - Cusco.

Śniadanie. Poranny wyjazd autokarem do miasta Cusco. Jedziemy wzdłuż wysokiego płaskowyżu Collao, zatrzymując się w mieście Ayaviri, ważnym ośrodkiem włókienniczym i hodowlanym, odwiedzimy imponującą świątynię Kalasasaya, ruiny starożytnej kultury Pucara. Po drodze zatrzymamy się w Rachi, gdzie zobaczymy spektakularne Sanktuarium Inka zbudowane przez Inków Pachacutec , poświęcone wielkiemu Bogu Inków (Wirakocza). Sanktuarium posiada wielką ścianę centralną (piękna architektura Inków) zbudowaną z kamienia. Pozostałe ściany zbudowane są z gigantycznych cegieł. Struktura posiada również dwie boczne kolumny. Wokół świątyni istnieje kilka budynków zamieszkałych przez osoby lub wykorzystywanych do magazynowania lub przechowywania rzeczy. Po około 70km docieramy do rancza "La Raya", gdzie można zobaczyć stada wigonia i lamy. Podczas podróży miniemy jezioro Wacarpay, które oferuje nam przepiękne widoki na góry odbite w jego spokojnych wodach. Docieramy do miasta Andahuaylillas i odwiedzamy kościół San Pedro de Andahuaylillas, znany bardziej, jako Kaplicę Sykstyńską Ameryk, ze względu na jego sufit. Obiad w formie bufetu w cichej restauracji, gdzie można się cieszyć wyśmienitą kuchnią regionu. Przyjazd do Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie, obiad.

Dzień 13: Cusco - City Tour i zwiedzanie pobliskich ruin. (Lekcja gotowania).

Śniadanie, wolny poranek. Zwiedzanie Cusco. Odwiedzimy plac główny, katedrę oraz świątynię Słońca Korikancha. Wizyta rynku z ziołami leczniczymi, aromatycznymi, owocami, kawą, grzybami. Obiad w tradycyjnej restauracji w mieście. Wyjazd z miasta, zwiedzanie skalnego sanktuarium Inków Kenko, Tambomachay, Puca Pucara i imponującej fortecy Sacsayhuaman, wybudowanej w strategicznym miejscu, na wzgórzu z widokiem na Cusco, słynącą z ogromnych kamieni rzeźbionych ze zdumiewającą precyzją, tworzących ściany zewnętrzne. Część z nich osiąga ponad 9 metrów wysokości i waży ponad 350 ton. Powrót do hotelu.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 14: Cusco - Ollantaytambo - Valle Sagrado - Aguas Calientes.

Zaczynamy wycieczkę do Świętej Dolinie Inków, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć typowe tarasy Inków i wsie, takie jak Pisac (kolorowe rynki indiańskie), Calca, Yucay, Urubamba. Obiad. W godzinach popołudniowych, zwiedzanie Ollantaytambo, ogromnego kompleksu Inkaskiego, który pełni funkcje administracyjne, rolnicze i religijne. Zobaczymy wspaniałe skalne ściany, świątynie i pałace. Przejazd do hotelu. Nocleg w Aguas Calientes.

Wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 15: Aguas Calentes - Machu Picchu - Cusco.

Dziś odwiedzmy Machu Picchu, odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego badacza: Hiram Bingham. Z miasta Aguas Calientes, podążymy autobusem (ok. 25 min), zygzakowatą drogą w kierunku " Zaginionego Miasta Inków, jednego z nowych 7 cudów świata". Spacer po ruinach - około 3 godziny. Nasz przewodnik wyjaśni Państwu zaskakujący stopień technologii osiągniętej przez konstruktorów tej niesamowitej budowli oraz precyzję w rozkładzie jej ogromnych kamiennych konstrukcji. Kanały wodne ujawniają głęboką wiedzę na temat hydrauliki.

Intihuatana „najwyższy punkt położenia Słońca", służył jako kalendarz słoneczny, regulował okres sadzenia i zbiorów, udowadnia Nam głęboką wiedzę i zaawansowanie technologiczne imperium. Wszystkie te budynki, wraz z Świątynią Słońca, laTumba Real, la Casa del Sacredote , kąpieliskiem Inków i świątynią Tres Ventanas, pozwalają Nam się cofnąć w czasie. Przy pomocy naszego przewodnika przeżyjemy niezapomnianą przygodę. Następnie udamy się pociągiem do Cusco gdzie czekać będzie na Nas pożegnalna kolacja wraz z pokazem folkrorystycznym. Nolceg w Cusco.

Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 16: Cusco - Lima - Dom.

Transfer na lotnisko. Powrót do kraju zamieszkania.

Podróż gastronomiczna po Peru - 16 dni . Małe grupy.

Podróż gastronomiczna po Peru obejmuje:

  • Hotele ze śniadaniami, pokoje dwuosobowe
  • Dynamiczne i praktyczne lekcje gotowania
  • Lima Lot Cusco-Lima
  • Transfery (lotnisko - hotel- lotnisko)
  • Wszystkie transporty naziemne zawarte w programie (pociąg do Machu Picchu)
  • Wszystkie bilety wstępu do Parków Narodowych, kościołów, muzeów, katedr, ruin Machu Picchu, i atrakcji, które są w programie.
  • Przewodnika turystycznego
  • Lokalnych przewodników
  • Certyfikat kuchni peruwiańskiej
 
 
 
Skontaktuj się z Nami
Podróż gastronomiczna po Peru

Escribe el código Captcha que estás viendo